Cel: ponad milion podpisów za życiem!

Komisja Europejska zarejestrowała 11 maja inicjatywę obrońców życia z 20 państw naszego kontynentu, które postanowiły zbierać podpisy na rzecz prawnego uznania godności człowieka od chwili poczęcia.

Reklama

Jest to forma demokracji bezpośredniej, wprowadzona przez Traktat Lizboński. Wymaga zebrania co najmniej miliona podpisów w przynajmniej siedmiu różnych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

– Naszym celem jest znaczne przekroczenie tego minimum – wyjaśnił Carlo Casini, przewodniczący włoskiego Ruchu na rzecz Życia (Movimento per la vita), długoletni poseł do parlamentu włoskiego i europejskiego. Wyjaśnił, że obecnie inicjatorzy mają rok na zebranie wymaganej liczby podpisów. Czas ten jednak zamierzają wykorzystać także na rozwijanie w 26 państwach UE kultury życia.

Oficjalne rozpoczęcie inicjatywy „Jeden z nas” odbędzie się w niedzielę 20 maja w Auli Pawła VI w Watykanie podczas obchodów Dnia Życia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Zobacz

 • A z BMS
  14.05.2012 14:40
  Świetna i święta inicjatywa!
 • szaki
  15.05.2012 14:56
  Jak najbardziej popieram inicjatywę i apelują abyście się do niej przyłączyli. Ponieważ należy walczyć o życie, dawać świadectwo przeciwko "morderstwom w białych rękawiczkach".

  Ostatni nie chlubny przykład z mojego miasta, w którym nota bene władzę sprawują urzędnicy z PO.

  Otóż Kościół zainicjował piękną wystawę przeciwko aborcji. Początkowo miała ona stanąć na rynku w centrum miasta. Niestety władzą delikatnie mówiąc brakło odwagi i wycofały się z poparcia dla wystawy.
  Ostatecznie wystawa stanęła ale przed murami Kościoła który ja organizował.

  Niestety taka jest rzeczywistość władza brakuje odwagi. Jednak należy walczyć z środowiskami lewicowymi oraz ostatnio także z feministycznymi którzy zabijali by wszystko, wszystkim i wszystkich.
 • Ludwik Skurzak
  15.05.2012 21:52
  Mam pewne wątpliwości, czy regulowanie takich kwestii na szczeblu unijnym to jest dobry pomysł... Może lepiej byłoby wnieść w dwudziestu krajach inicjatywę zmiany porządków prawnych w każdym z nich? Oddanie kwestii ochrony życia w ręce Brukseli - to chyba szaleństwo...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama