"Bezkarni staną się dilerzy narkotyków"

Bezkarni staną się dilerzy narkotyków. Taką opinię wyraził ks. Marek Dziewiecki, psycholog i duszpasterz trzeźwości oraz autor wielu publikacji dotyczących profilaktyki i uzależnień, komentując projekt nowelizacji ustawy narkotykowej.

Reklama

Pod dokumentem podpisało się 15 posłów z Ruchu Palikota. Od decyzji Ewy Kopacz, marszałka Sejmu zależy teraz, kiedy projekt trafi pod obrady parlamentu. ks. Marek Dziewiecki.

_____ dziewiecki_narkotyki 0’21’’ _____

P.s.: Projekt zmian ...
O.s.: ... bezkarni.

Ks. Dziewiecki apeluje, by stosować zasadę: albo osoba przyłapana przez policję na posiadaniu narkotyku godzi się na natychmiastową, zamkniętą terapię (która trwa zwykle od dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy), albo ponosi konsekwencje karne. Jeśli aresztowanym jest diler narkotyków, który udaje narkomana, po to, by uniknąć kary, to wtedy albo pójdzie on do więzienia, albo zdecyduje się na udawanie pacjenta, lecz wtedy dla niego terapia i tak będzie miała charakter kary. Jeśli natomiast aresztowanym będzie rzeczywiście narkoman, to najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie jego zgoda na terapię.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NARKOTYKI

 • Wr
  28.05.2012 16:18
  Propozycja ks. Dziewieckiego jest po prostu zła. W Polsce profilaktyka i penalizacja handlu narkotykami funkcjonowała całkiem nieźle. W porównaniu z innymi krajami jest mniej narkomanów.

  Poza tym, czy jest rolą księdza zgłaszanie propozycji legislacyjnych? Oczywiście, każdy może zgłaszać propozycje, ale to jest moim zdaniem zły przykład zaangażowania księży w politykę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama