Rosja zakazała homopropagandy wśród nieletnich

Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu prawie jednogłośnie, gdyż 388 głosami za, przy jednym głosie wstrzymującym się oraz jednym sprzeciwu, przyjęła ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu wśród niepełnoletnich.

Ustawa przewiduje zmiany w kodeksie karnym oraz możliwość nałożenia kar finansowych: dla osób fizycznych do 5 tys. rubli, a dla osób prawnych, a więc organizacji i stowarzyszeń – do 500 tys. rubli, za propagowanie homoseksualizmu wśród niepełnoletnich.

Projekt został zgłoszony w marcu 2012 r. i wywołał falę krytyki środowisk gejowskich w Rosji oraz na świecie. Ustawa była przedstawiana, jako próba ograniczania praw człowieka. W grudniu 2012 r. od tej inicjatywy legislacyjnej zdystansował się premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. W wywiadzie radiowym dla popularnej stacji „Echo Moskwy” powiedział, że nie widzi potrzeby uchwalania specjalnej ustawy w tej sprawie. Jednak w parlamencie projekt otrzymał wsparcie wszystkich klubów. Zdecydowanie za jego przyjęciem była także Cerkiew prawosławna, której przedstawiciele podkreślali, że społeczeństwo ma prawo chronić dzieci przed demoralizacją.

Pierwszą ustawę „antygejowską” , jak ją tutaj nazywano, przyjęła w marcu 2012 r. Duma Miejska Petersburga. Podobne akty prawne uchwaliły później jednostki samorządowe w 9 ośrodkach administracyjnych w całej Rosji. Także badania opinii publicznej potwierdzają, że rośnie w Rosji liczba osób nie zgadzających się na propagowanie postaw homoseksualnych w przestrzeni publicznej.

«« | « | 1 | » | »»
 • annas1958
  29.01.2013 10:52
  W tak wielkiej Rosji,prawie jednogłośnie przeciw,u nas bez mała pół na pół za,tym żeby homoseksualiści wychowywali dzieci-to tak jak by puścić lisa do kurnika.
 • E.
  29.01.2013 15:36
  Czy homoseksualizm da się propagować? Tzn. zakładałoby takie stwierdzenie możliwość wyboru orientacji, a to chyba nie jest możliwe. Ja, będąc heteroseksualistą, nie miałem nigdy, nawet w towarzystwie znajomych gejów, pokus homoseksualnych, a znajomi homoseksualiści, nawet łącząc się z kobietami, nimi są nadal. Kiedy i na jakiej zasadzie możliwy byłby więc ów wybór?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja