Wyzwanie dla siebie i innych

Jeśli spotkanie ma przynieść jakieś korzyści, musi być przy dobrej kawie.

Przez lata Mariola i Tomasz Malkiewiczowie podejmowali nieformalne działania w Kościele, należeli do wspólnot, szukali miejsca dla siebie jako rodziny. – Widzieliśmy potrzebę, żeby się rozwijać jako rodzice i małżonkowie. Chcieliśmy dać naszym dzieciom szansę odkrycia tego, co wartościowe. Okazało się, że jest to spory problem społeczny, bo kryzys małżeństwa i rodziny jest na tyle znaczący, że trzeba podjąć to wyzwanie dla siebie i dla innych – tłumaczy pan Tomasz. 

Tak powstała Fundacja Kierunek Rodzina. Jest ona narzędziem przekazywania pozytywnych wartości innym. Promuje silne i zdrowe więzi w rodzinie, wzmacnia obraz i godność osoby. W praktyce nietrudno zauważyć, że wypływają one z Ewangelii. – Widzieliśmy i wciąż widzimy potrzebę, by docierać do osób i środowisk, którym parafialne rekolekcje niekoniecznie wystarczają. Staramy się używać nowych sposobów przekazu skierowanych do współczesnego człowieka, aby być bardziej skuteczni. Mocno wchodzimy w wymiar codziennego życia, gdzie często rozgrywają się ludzkie dramaty. Różnorodność środowisk docelowych jest dla nas bardzo cenna – dodaje pan Tomasz.

Spotkanie w restauracji

Fundacja ma dla chętnych wiele propozycji. Jedną z nich jest randka małżeńska, czyli „Małżeństwo od kuchni”. – To nasza autorska propozycja – opowiada Mariola Malkiewicz. – Wynajęliśmy restaurację i zaprosiliśmy małżeństwa na wspólną kolację przy świecach. Później przy kawie pary wysłuchały konferencji o pięciu językach miłości w małżeństwie. Na koniec panowie obdarowywali swoje partnerki różami na znak swojej miłości – kontynuuje. Codzienność i rutyna często zabierają nam romantyczność i poczucie bliskości, dlatego pielęgnowanie relacji jest tak ważne. Po takich wieczorach małżeństwa bardzo często proszą o spotkanie, bo chcą porozmawiać.

Kolejny projekt fundacji to spotkania dla kobiet, które odbywają się w okolicach 8 marca. Wyjątkowe miejsce, ciepła atmosfera i treści odnoszące się do potrzeb oraz problemów współczesnej kobiety są na pewno wartościową propozycją. Najbliższe warsztaty dla kobiet, pt. „Jestem kobietą i dobrze mi z tym”, odbędą się 5 marca w bibliotece. Poprowadzi je Anna Maria Wojtyniak, a tematem będzie empatia.

Fundacja nie zapomina o ojcach. Jedną z inicjatyw był konkurs plastyczny dla dzieci „Tata i ja”. Na rozdanie nagród przybyło prawie 100 ojców z dziećmi. Prace dzieci traktowały o wspólnym spędzaniu czasu ze swoim tatą, co samo w sobie wyrażało potrzebę i wagę tej relacji. Dla rodziców i opiekunów przygotowano konferencję o roli i znaczeniu ojca, a dla dzieci liczne atrakcje.

Towarzyszenie innym

Jednym z zadań fundacji jest poradnictwo rodzinne. – Pracujemy głównie z małżeństwami i rodzicami. Dzielimy się własnym doświadczeniem oraz wiedzą, starając się wstępnie zdiagnozować problem. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy psychologicznej, terapeutycznej lub medycznej, staramy się znaleźć fachową pomoc. Nie wyręczamy fachowców. Wiele osób potrzebuje zwykłego towarzyszenia w trudnej sytuacji czy problemie, zrozumienia, ponazywania rzeczy po imieniu. Poświęcamy swój czas, rozmawiamy, jesteśmy z takimi osobami – mówi pani Mariola.

– Często ludzie pytają nas, skąd bierze się w nas tyle radości, optymizmu i siły do podejmowania tak wielu działań. Dla nas życie z Bogiem to pełna pasji przygoda. Nasze małżeństwo i rodzinę budujemy na Jezusie i z Niego czerpiemy siłę. Dla nas Bóg jest kochającym Ojcem, przebaczającym i podnoszącym z każdego upadku. Dla Niego wszystko jest możliwe i z Nim możemy wszystko – zaznacza pani Mariola.

Drzwi Fundacji Kierunek Rodzina są otwarte dla każdego. Państwo Malkiewiczowie chcieliby, aby ludzie przychodzący do fundacji zdołali odkryć to, co dla nich najlepsze w życiu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RODZINA

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg