15-latek okaleczył się, prawdopodobnie pod wpływem "gry"

15-letni mieszkaniec Gliwic okaleczył się i trafił do szpitala, prawdopodobnie pod wpływem niebezpiecznej gry sieciowej - poinformowała we wtorek gliwicka policja, którą powiadomił kurator chłopaka.

Reklama

15-latek z głębokimi ranami ciętymi obu przedramion został przetransportowany do szpitala.

Jak wstępnie ustalono, chłopiec wdał się w niebezpieczną grę, w której tajemniczy "opiekun" wydaje coraz to poważniejsze w skutkach polecenia. Samookaleczenie to tylko jeden z etapów gry - doświadczenia innych krajów wskazują, że na koniec "rozgrywki" dzieci mogą otrzymać nakaz popełnienia samobójstwa.

Policjanci zabezpieczyli tablet, którym posługiwał się nastolatek oraz złożyli wniosek o umieszczenie chłopca na obserwacji w jednym ze śląskich szpitali psychiatrycznych.

Policja apeluje, by rodzice sprawdzali, czym w internecie zajmują się ich dzieci, jakie strony odwiedzają i z kim się komunikują.

Sprawą interaktywnej gry od pewnego czasu interesują się prokuratura, Rzecznik Praw Dziecka, MSWiA i resort cyfryzacji; również MEN rozesłało kuratorium list z ostrzeżeniem, który rozsyłany jest szkołom.

Szczecińska prokuratura okręgowa w zeszłym tygodniu wszczęła śledztwo ws. trzech przypadków samookaleczeń, których uczniowie dokonali pod wpływem "gry".

«« | « | 1 | » | »»
 • JAWA25
  21.03.2017 11:24
  http://mitologiawspolczesna.pl/niebieski-wieloryb-krotko-o-nowej-niebezpiecznej-legendzie/
 • MJ
  21.03.2017 12:39
  Tego typu artykuły dobrze się klikają ale co w zamian... ? Po co nakręcić ta spirale? Czy warto napędza "klientow" wieloryba który może jest...? Fronda też się zradykalixowala w newsach i straciła. Oby Gość nie stał się Faktem...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama