Rz: Nie odpuszczać młodym stalkerom

Ośmieszanie w sieci, nękanie, a nawet wkładanie do plecaka odchodów. Nastoletni dręczyciele bywają bezwzględni - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Reklama

Jak przypomina "Rzeczpospolita", wraz w powrotem do szkoły powraca problem stalkingu, który zdaniem specjalizującej się w tych sprawach adwokat Barbary Szopy wciąż "się nasila i często przybiera drastyczne formy." Jest to m.in. nękanie i uprzykrzanie życia, których sprawcami - czasem bezwzględnymi - są równieśnicy - czytamy w artykule. "Są także bezpośrednie złośliwości, takie jak chowanie piórników, butów, podkładanie do plecaka zepsutych owoców, na nawet zwierzęcych odchodów" - mówi mec. Szopa.

Jak twierdzi adwokat, szkoły bagatelizują problem, a rodzice bywają bezradni. "Katalog zachowań po jakie sięgaja szkolni stalkerzy, nie ustępuje tym, jakie stosują dorośli. Nielubianym kolegom dokuczają poprzez ineternet i wprost. Przerabiają zdjęcia dziecka, dodają wulgarne opisy i udostępniają je na portalach społecznościowych" - pisze "Rz".

Jak informuje gazeta, w 2016 r. - jak wynika z policyjnych danych - doszło do ponad 3,2 tys. (ok 300 więcej niż rok wcześniej) przestępstw stalkingu z art. 190a kodeksu karnego.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • Gabriel
  24.08.2017 12:13
  Już dawno na tym portalu pod podobnym artykułem pisałem, że to wina poprawności politycznej wpajanej dzieciom. Kiedy dziecko broni się w jedyny sposób, który rozumieją zdemoralizowani gówniarze to podnosi się krzyk, że stosuje przemoc. A kiedy idzie "do pani" to szkoła "rozkłada ręce". Chłopaku, broń się. Jak zobaczą, że się boisz to nie odpuszczą. Szukają łatwych ofiar, a nie takich, które się stawiają. Wiem, że to trudne, ale skuteczne.
 • JAWA25
  26.08.2017 18:48
  zjawisko stare jak świat, w starożytnym Rzymie znany był występek "adtemptata pudicitia" (naruszenie skromności) polegający na natrętnym chodzeniu za osobą dobrych obyczajów lub/oraz zaczepianiu jej
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama