• gość poniedziałkowy
    23.11.2013 08:50
    Niedługo pozostaną nam tylko tylko smartfony i tablety z ekranami dotykowymi...
  • picassojerzy
    23.11.2013 17:33
    Całkowicie popieram. Zakaz dotyku przynosi więcej szkody niż zagrożeń z tego płynące.
    Bezdotykowe wychowanie, bez przemocy. Sam byłem wychowany bez jednego klapsa. To w szkole spotkała mnie przemoc i to ze strony nauczycieli. Bez okazywania miłości, bliskości poprzez dotyk, ale i bez kar też fizycznych. Wychowuje się ludzi okalecznonych. Bicie w sensie maltretowania jest ostatnim łajdactwem. Ale zabraniania wogóle kar cielsnych jest krańcową głupotą.
  • jesienna
    23.11.2013 20:13
    jesienna
    Autentyczne

    - uczeń (lat 15) napisał skargę do dyrektora szkoły na moją siostrę - nauczycielkę, która odsunęła mu rękę pod którą ukrywał ściągę w czasie klasówki

    cytat (dosłowny): "to zadziałało na mnie erotyzująco i nie mogłem się skupić na rozwiązywaniu testu"

    reakcja dyrekcji: - siostra "na dywanik do dyrektora", nauczycieli - szkolenie na temat standardów zachowania się wobec ucznia, uczeń - anulowanie oceny niedostatecznej
  • matka
    26.11.2013 09:27
    popieram ! pamiętam jak byłam zszokowana gdy zapisując dziecko do przedszkola dowiedziałam się, że musi umiec sobie w 100% poradzic w toalecie bo paniom - nie wolno dzieci dotykac zwłaszcza w łazience. Moje dziecko nie miało nawet 3 lat, było samodzielne ale bez przesady - czasem kłopot z guzikiem itd... DRAMAT.
  • alejestem
    26.11.2013 11:49
    Zapominamy o tym, ze dotyk jest pierwotnym sposobem budowania więzi, którego uczymy się już w łonie matki. Maleńkie dziecko tylko przez fizyczny kontakt - dotyk jest w stanie poczuć, że jest kochane. Dlatego uważam, że ta histeria związana z niedotykaniem jest wbrew naturze.
  • tk
    26.11.2013 12:17
    Siostra Elwira, założycielka Cenacolo mawia, że główna choroba tego wieku to nie narkomania tylko... "brak miłości".

    Po latach rozmyślania dochodzę do wniosku, że największym, widocznym dowodem Bożej wrażliwości i czułości (oprócz wszystkich wielkich dzieł Boga) jest bez wątpienia stworzenie kobiecych piersi. I tu zaczyna się sedno problemu. Lata propagowania zła, pornografii itd. zrobiły swoje. Czasami aż chciałoby się krzyknać "ideał sięgnął bruku". Choćby w telewizji publicznej - ile nakręcono filmów w których w sposób piękny i czysty ukazanoby czułość matki? Tak, piszę o czymś, co może być niezrozumiałe - z początku, ponieważ piszę o czymś co niemal nie istnieje.

    Jednak człowiek, każdy, bez wyjątków, bez tego czułego dotyku, przytulenia do piersi matki, ssania z piersi matki (daj Boże każdej pokarm) staje się - w zależności od sytuacji - człowiekiem nie spełnionym... i to już od dzieciństwa. Czegoś szuka... i błądzi.

    "Błogosławione piersi które ssałeś" - powie ktoś z tłumu do Jezusa. Ja dodam Błogosławiony Syn Boga, który oddał nam swoją Matkę.
    ------
    Jeśli w tym, co czytasz jest tęsknota za matczyna piersią to podzielę się z Tobą takim moim odkryciem (Ksiądz też może skorzystać :). Maryja jest naszą Matką. To fakt Biblijny. A zatem można się przytulać do piersi i zasypiać na jej kolanach. Tu prokurator nie ma dostępu ;). Jednak jeśli jesteś mamą to pomyśl o tej pięknej, Bożej czułości i tajemnicy.

    z P. Bogiem!
    tk
  • gut
    26.11.2013 19:55

    Bardzo dziękuję za ten tekst! W tym artykule padły arcy-zasadnicze kwestie, artykuł współbrzmi z tekstem Waszego dziennikarza - tytuł tekstu: >Olaboga gender widzę!!!< Właśnie oto chodzi Nowej Lewicy, neomarksizmowi, aby te gesty które są normalne w ludzkim działaniu aby je móc sprofanować i dać im łatkę jako >złe< na tym polega radykalizowanie złych relacji społecznych i przerabianie tych >dobrych< na >złe.< A po co się to robi? Po to aby rodzina jeszcze bardziej była wewnętrznie poluzowana dzięki temu rodzinę jeszcze łatwiej rozbić, i powiedzieć z łatwością, że to rodzina jest siedliskiem zła.o

  • M.
    28.04.2014 20:04
    Dziękuję za ten artykuł. Trafiony bardzo. Bez wody miłości, to na pustyni wyrosną... kaktusy.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg