Warszawa: Będzie pikieta przeciw aborcji dzieci z Downem

Przeciwko aborcjom dokonywanym na dzieciach, u których wykryto zespół Downa, pikietować będą obrońcy życia 9 listopada pod Szpitalem Bielańskim w Warszawie. Spotkanie protestujących zaplanowano na godz. 11.00.

Informacje o tym, że kobiety przyjeżdżają specjalnie do szpitala na warszawskich Bielanach by abortować swoje chore dzieci ujawniono przy okazji sprawy kobiety, której odmówiono aborcji w Poznaniu. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wydał oświadczenie, że zespół Downa nie jest wskazaniem do dokonania aborcji. Kobiecie udało się jej poddać właśnie w Szpitalu Bielańskim Warszawie.

"Zabijanie chorych dzieci to akt odrażającego barbarzyństwa. Aż trudno uwierzyć, że takie bestialstwo dokonuje się w Warszawie, a ci, którzy to robią chełpią się swymi zbrodniami i chcą narzucić te odrażające praktyki innym" - napisali organizatorzy pikiety antyaborcyjnej. "Jeśli będziemy bierni, ich plan może się powieść. Nie możemy do tego dopuścić. Pokażmy, że w Warszawie są ludzie, którzy przeciwstawiają się zabijaniu chorych dzieci".

Pikieta odbędzie się w środę 9 listopada o godzinie 11 pod Szpitalem Bielańskim (od strony głównego wejścia).

«« | « | 1 | » | »»
 • Maciej
  08.11.2011 21:33
  Jako prawy obywatel powinienem chyba zgłosić do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa, skoro w warszawskim szpitalu dokonali aborcji, którą w poznańskiej klinice uznali za niedopuszczalną w świetle prawa obowiązującego w naszym kraju.
 • Paul
  08.11.2011 22:53
  Czy nie lepiej miast pikiety iść do domu dziecka i wziąć dziecko z syndromem Downa na spacer lub lody albo nawet adoptować, bo przepełnienie panuje?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.