Owsiak przeciw aborcji dzieci z Downem?

Szef Fundacji Pro - prawo do życia z podziwem pisze o działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środki dla wcześniaków i matek z cukrzycą. Zauważa przy tym, że dzieci z zespołem Downa można abortować do 24 tygodnia ciąży. Tymczasem wcześniaki w tym wieku udaje się utrzymać przy życiu. - Gdyby ktoś tak znany i szanowany jak Pan powiedział, że chorych dzieci nie należy zabijać, ale trzeba się nimi zaopiekować, z pewnością wiele spośród nich by ocalało – pisze Mariusz Dzierżawski do Jerzego Owsiaka.

Oto pełny tekst jego listu otwartego:

„Szanowny Panie Prezesie!

W Warszawie widać coraz więcej bilbordów, reklamujących XX Finał WOŚP. Z doświadczenia wiem, że tych bilbordów będzie każdego dnia więcej i więcej, a za 2 tygodnie będzie Pan królem mediów! To wielka szansa nie tylko na popularność, ale również na zrobienie czegoś dobrego.

W tym roku celem zbiórki, jak przeczytałem na stronie WOŚP, jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Szlachetny cel. Pewnie pobije Pan kolejny rekord. 60 milionów, a może i więcej. Z podziwem patrzę na Pańskie osiągnięcia.

Pomyślałem, że te imponujące wyniki można jeszcze poprawić. W ubiegłym roku, jak poinformowała Rada Ministrów, w Polsce dokonano 641 aborcji. Ofiarami 614 z nich były dzieci podejrzane o to, że są chore. Wiele spośród nich to dzieci z Zespołem Downa. Takie dzieci można abortować do 24. tygodnia od poczęcia. Wiele wcześniaków w tym wieku udaje się utrzymać przy życiu, a dzieci z Zespołem Downa są zabijane.

Gdyby ktoś tak znany i szanowany jak Pan powiedział, że chorych dzieci nie należy zabijać, ale trzeba się nimi zaopiekować, z pewnością wiele spośród nich by ocalało. Gdyby ktoś tak komplementowany przez ludzi władzy wezwał do zmiany nieludzkiego prawa pozwalającego na zabijanie chorych dzieci, wielu polityków by posłuchało. Gdyby podobną sumę jak na Przystanek Woodstock przekazał Pan na pomoc dla rodzin dzieci zagrożonych aborcją,  wiele spośród nich mogłoby cieszyć się życiem.

Mam nadzieję, że wśród ważnych zajęć związanych z kampanią promocyjną XX Finału WOŚP znajdzie Pan chwilę na zastanowienie się nad losem mordowanych dzieci z Zespołem Downa.

Mariusz Dzierżawski

Fundacja Pro – prawo do życia”

«« | « | 1 | » | »»
 • Lubelak
  30.12.2011 07:46
  Wypowiedzi większości na tym forum to efekt zatrważających zmian cywilizacyjnych, prania mózgu przez media, albo lepiej totalnego odmóżdżenia. Zero myślenia.
 • piotrp
  30.12.2011 13:26
  Drodzy Przyjaciele,

  Przesyłam najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku, wspaniałej zabawy sylwestrowej, spełnienia marzeń i realizacji planów, a przede wszystkim Błogosławieństwa Bożej Dzieciny.
 • RolaLukasz
  03.01.2012 10:51
  Po przeczytaniu najnowszej książki prof. Bartnika myślę o niej tylko w samych superlatywach! Interesująca to za mało powiedziane. Tę pozycję, wydaną nakładem wydawnictwa JUT, pochłania się w mgnieniu oka wołając o więcej! Prof. Bartnik pokazał rzeczywistość „od podszewki” zwracając także uwagę na pogłębiający się trend spychania chrześcijan w stronę społecznego marginesu, postępującą liberalizację kościoła i proponowane „reformy”. To co dostałem razem z tą pozycją to rzetelna i bezkompromisowa publicystyka dotycząca każdego kogo martwią obecne wydarzenia w kraju i na świecie. Przeczytałem z zapartym tchem!
 • Psycholog
  04.01.2012 18:28
  List jest ok, ale Autor powinien wziąć pod uwagę mechanizmy obronne. Jeśli pisze "Gdyby podobną sumę jak na Przystanek Woodstock przekazał Pan na pomoc dla rodzin dzieci zagrożonych aborcją, wiele spośród nich mogłoby cieszyć się życiem.", to naturalne jest, że uruchamia w p. Owsiaku mechanizm obronny uciekania przed treścią całego listu. Czasem lepiej pisać delikatnie, tzn. mocno, ale bez takiej ironii...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.