Homozwiązki: Wyrok niby dobry, a jednak groźny

Niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, że w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka nie ma prawa do zawarcia "małżeństwa" homoseksualnego, wcale nie jest tak korzystne dla obrońców rodziny. Przeciwnie: może być groźne - ocenia ekspert.

Z wyroku wynika bowiem jednocześnie, że w tych krajach, w których „małżeństwa” homoseksualne są legalne, wspólnoty, które odmówią takim parom udzielenia ślubu kościelnego, winne będą dyskryminacji.

Wobec tego - stwierdził Neil Addison, specjalista w dziedzinie prawa dyskryminacji - jeśli np. „homomałżeństwa” zostaną zalegalizowane w Wielkiej Brytanii i będą korzystać z tych samych przywilejów, co małżeństwa, wówczas np. duchowny katolicki nie będzie mógł - w świetle prawa państwowego - odmówić takiej parze ślubu kościelnego.

«« | « | 1 | » | »»
 • Miro
  28.03.2012 13:46
  Tzn prawo państwowe z założenia ma stać wyżej i narzucać od wew.praw religijnych.W ten sposób rozumując nieudzielanie Komunii Św osobom spoza kościoła lub z nim walczącym w przyszłości może być dyskryminacją.Przykłady można mnożyć. Np przychodzi do kościoła Nergal z podartą Biblią w stroju satanisty i chce Komunie na rękę. Bo jak nie to was oskarżę:). Tak może być za 20 lat.
 • Fryderyk
  28.03.2012 14:40
  Jedynym wyjściem z sytuacji jest wprowadzenie w Europie prawa szariatu.
 • Ara!
  29.03.2012 08:25
  Ja tylko nad jednym się zastanawiam - po co homoseksualistom ślub kościelny? Jest to ważne dla osób wierzących, wybaczcie, ale osobiście nie znam żadnego homoseksualisty, który jednocześnie nie byłby przeciwny kościołowi...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.