Nie ma żłobków, są dobre rady

Dziecko idzie do żłobka, mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, a w wolnym czasie wspólnie z tatą zajmuje się dzieckiem i domem. Za tę bajkę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zapłaciliśmy blisko 4 mln zł - informuje "Metro".

Na kampanię "Mama ma" Ministerstwo Pracy wydało 4,8 mln złotych. To cztery spoty (po dwa do radia i TV), nadawane w najlepszym czasie antenowym. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.

W jednym ze spotów młoda mama prowadzi synka do żłobka, a w pracy dostaje awans. Tata to świetny pracownik, który ma czas zająć się córką. Pojawiają się też czarne charaktery: zły pracodawca i wredna szefowa. Na koniec otrzymujemy odesłanie do strony: www.zlobki.mpips.gov.pl.

Dr Patrycja Dołowy, wiceprezeska Fundacji MaMa była ministerialnym spotem zachwycona dopóki nie włączyła dźwięku. "Przecież wszyscy wiemy, że miejsc w żłobkach nie ma, a klubiki czy opiekunowie to rzadkość" - mówi.

Małgorzata Lusar, liderka ruchu Głos Rodziców, który walczy z podwyżkami opłat w stołecznych żłobkach nie zostawia suchej nitki na stronie, do której odsyła film. "Rodzic nie dowie się tam niczego, czego by wcześniej nie wiedział" - komentuje.

«« | « | 1 | » | »»
 • Jorg
  08.05.2012 08:03
  PO prostu krótko Polnische wirtschaft oto skutki rządów "świniopasów i pastuchów".
 • Jorg
  08.05.2012 08:04
  PO prostu krótko Polnische wirtschaft oto skutki rządów "świniopasów i pastuchów".
 • maja
  08.05.2012 08:44
  To jest klasyczny przyklad marnowania pieniedzy. Placenie za reklame ktora nijak sie ma do rzeczywistosci. Ten rzad funkcjonuje w kompletnym oderwaniu od rzeczywistosci, a najbardziej denerwujace jest to ze my im za to placimy!!! te spoty to tez z naszych podatkow.
  Na onecie informacja ze chorzy na czeraka skory MUSZA umrzec bo NFZ odmawia pieniedzy na ich leczenie (ok 300 tys za jednorazowe czterotygodniowe leczenie). A rzad tak po prostu wyrzuca 4mln.
 • Krzysiek
  08.05.2012 09:27
  "... zły pracodawca i wredna szefowa."
  Jak łatwo przychodzi szydzić tym którzy żyją z nie własnej pracy lecz z tego co zrabują w społeczeństwie pod enigmatyczną nazwą "podatek".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.