Kto zajmie się dziećmi z Domu Samotnej Matki?

Do 20 lipca trwać ma nabór wolontariuszy do nowego projektu "Centrum Babci i Dziadka", które prowadzi Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" w Łodzi. Poszukiwane są osoby, które zaopiekują się najmłodszymi podopiecznymi Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Wolontariusze mają opiekować się dziećmi, tych kobiet, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie "Samadzielna". W ramach projektu kobiety będą brały udział w warsztatach i stażach i dlatego w tym czasie będzie im potrzebna pomoc w opiece nad dzieckiem.

Pomóc im w tym mają właśnie wolontariusze. Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" zwraca uwagę, że jest otwarta "na autorskie pomysły +babć+ i +dziadków+". Zwraca uwagę, że w Domu będzie dostępna kuchnia, można więc będzie coś ugotować czy upiec. Można też będzie np. nauczyć dzieci czegoś praktycznego, choćby jazdy na rowerze.

Chętni udziału w "Centrum Babci i Dziadka" mogą zadzwonić na numer 607 173 531 lub napisać na adres jozwiak@csr.org.pl.

W projekcie "Samadzielna" ma wziąć udział 12 kobiet przebywających w Domu Samotnej Matki w Łodzi. W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty m.in. z prawa, ekonomii, zdrowia, wychowywania dziecka i umiejętności radzenia sobie.

Odbędą się również staże zawodowe. Kobiety będą też mogły zostać wolontariuszkami w wybranych przez siebie placówkach. Projekt "samodzielna" rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do końca listopada.

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej istnieje w Łodzi od grudnia 1991 roku. Do tej pory z jego pomocy skorzystało już ponad tysiąc matek i tyle samo dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.