Nawrócenie lekarza od in vitro

Amerykański endokrynolog dr Anthony Caruso porzucił pracę w programie in vitro.

Jego przemiana rozpoczęła się w 2002 r. Ujawnił wówczas w gazecie, że współpracował przy zapłodnieniu in vitro, wykonanym na życzenie pary lesbijek. Tydzień później proboszcz jego parafii Chrystusa Króla w Lombard w stanie Illinois po prosił go o ustąpienie z parafialnej rady duszpasterskiej.

- Nie byłem na niego zły. Wziąłem sobie to, co mówił, do serca - wspomina dr Caruso.

Kolejny ważnym etapem na drodze do nawrócenia było wydanie watykańskiego dokumentu bioetycznego „Dignitatis personae”. Ostateczna decyzja o wyjściu z programu in vitro zapadła w 2010 r.

- Mówienie, że moi koledzy byli rozczarowani czy źli, byłaby przesadą, ale prawdopodobnie myślą, że oszalałem. Obawiam się, że straciłem wiele przyjaźni, które trwały przez lata - przyznaje lekarz.

Przykładem podobnej przemiany w Polsce jest białostocki ginekolog dr Tadeusz Wasilewski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.