Powstrzymaj zabijanie w Szpitalu Dzieciątka Jezus

Fundacja Pro – Prawo do Życia rozpoczęła akcję rozsyłania protestów przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych w warszawskiej Klinice Położnictwa i Ginekologii, której kierownikiem jest prof. Mirosław Wielgoś. Klinika ma siedzibę w szpitalu, noszącym imię Dzieciątka Jezus.

Fundacja pisze, że dzieci podejrzane o „poważne upośledzenie”  (np. Zespół Downa) mogą  być i są w Polsce zabijane w państwowych szpitalach, m.in. we wspomnianej klinice.

- Od kilku miesięcy pod Kliniką pikietują regularnie obrońcy życia, którzy sprzeciwiają się temu barbarzyństwu. Teraz każdy może dołączyć do protestu dzięki stronie ratujdzieci.pl. Po wypełnieniu prostego formularza Twój sprzeciw wobec selekcji ludzi w Klinice prof. Wielgosia trafi automatycznie do odpowiednich osób. Zaprotestować można również dzwoniąc na podane na stronie numery telefonów lub wysyłając list tradycyjną pocztą – apelują obrońcy życia.

Treść protestu:

"Zabijanie chorych dzieci jest przejawem nieludzkiego barbarzyństwa, które hańbą okrywa wszystkie osoby i instytucje za nie odpowiedzialne. Protestuję przeciw dokonywaniu aborcji dzieci podejrzanych o upośledzenie lub chorobę w kierowanej przez Mirosława Wielgosia, Klinice Ginekologicznej Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Stanowczo domagam się:

- od Sejmu Rzeczpospolitej uchylenia prawa zezwalającego na abortowanie podejrzanych o chorobę lub upośledzenie dzieci;

- od lekarzy i zarządzających placówkami medycznymi odmowy wykonywania tych zbrodniczych zabiegów;

- od  Prokuratury i Ministerstwa Zdrowia kontroli instytucji dokonujących aborcji w związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o popełnianych w związku z tym nadużyciach."

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Scott
  14.09.2012 20:02
  Aha, fakt nie było ich na sali. Ale raz że równie dobrze obecni posłowie PO mogli zagłosować inaczej, dwa że chyba cały obecny PiS był za jak pamiętam[ odsetek głosujących za tym żeby ustawa szła dalej był 100%], a trzy i to najważniejsze- nawet przegłosowanie na "Tak" przez sejm, nie byłoby wejściem ustawy w życie ale "przepchaniem" jej dalej- min. do Pana Prezydenta Komorowskiego.

  Cztery polityka prorodzinna, w Polsce mamy mniejszy przyrost naturalny niż w Chinach. A np Polki w Wielkiej Brytanii rodzą najwięcej dzieci ze wszystkich mniejszości. I tutaj trzeba dążyć do tego żeby działać przeciwko kryzysowi ekonomicznemu, a nie go "przeczekać" jak się robi obecnie.

  Dodam jeszcze że wewnętrzne walki i wojenki na prawicy doprowadziły do tego co mamy - multum partii po kilka %, natomiast PO zebrało się w jedno i rządzą. My się na to patrzymy i dalej...kłócimy.

  I na koniec- dobry rząd będzie konsekwencją nie kombinowania, ale nawrócenia obywateli. Tak jak było w Izraelu- byli przy Bogu mieli błogosławieństwo, nie to tracili nieraz i nawet swój kraj[my też to znamy].
 • Tomek
  15.09.2012 03:19
  "Jeżeli zabijanie jest zgodne z prawem państwowym to akcja nie pomoże."

  Pomoże - ta akcja i inne działania Fundacji Pro (i innych organizacji pro-life) mają na celu uświadamianie ludzi, że aborcja to morderstwo człowieka i dążenie do zakazania aborcji.


  "Niestety przez posłów także PIS których nie było podczas głosowania zabijanie będzie nadal."

  Wtedy (31.08.2011) było głosowanie nad odrzuceniem zakazu aborcji. Za 191, przeciw 186, wstrzymało się 5, nie głosowało 78.
  W PO była dyscyplina (która mówi o stosunku tej partii do ochrony życia), 160 za, wyłamało się 15 posłów głosując przeciw odrzuceniu, wstrzymało się 2, aż 31 osób nie głosowało.
  W PIS wszyscy obecni głosowali przeciw odrzuceniu, ale aż 10 posłów nie było (czemu nie było ich na tak ważnym głosowaniu?? Powinna być mobilizacja wewnątrz-partyjna na tak ważne głosowanie).
  Tutaj można sprawdzić kto jak głosował (również jak głosowały inne partie) i kogo nie było: http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=6&NrPosiedzenia=99&NrGlosowania=170

  Można również zaobserwować ucieczkę niektórych posłów z tego głosowania(ale nie z PISu) - na pewno z PO i chyba też z PSL, PJN - zresztą można sobie sprawdzić analizując poprzednie/następne głosowania jak ktoś chce.

  Dla mnie osobiście nie ulega wątpliwości, że w kwestii ochrony życia lepiej głosować na PIS niż PO, a moim zdaniem jeszcze lepiej na Prawice Rzeczpospolitej Marka Jurka.
 • Krzysztof
  15.09.2012 10:31
  Brawo dla odważnych lekarzy, którzy wyżej stawiają PRAWO niż żądania fanatyków!
 • cau_kownik
  19.09.2012 23:20
  Nie ma co pisać o rodzinie, to znajdźmy coś o aborcji... to zawsze generuje komentarze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.