Dlaczego Pan kłamie Panie Miller?

Szef SLD Leszek Miller uważa, że projekt SP zaostrzający przepisy dotyczące aborcji jest pisany "na wzór ustawodawstwa w Niemczech hitlerowskich". Projekt ten przewiduje zakaz aborcji ze względu na upośledzenie płodu; Sejm skierował go do dalszych prac w komisji.

"Nigdy nie przypuszczałem, że w polskim Sejmie może zostać skierowany do dalszych prac projekt, który jest tak fundamentalistyczny. To jest projekt pisany na wzór ustawodawstwa w Niemczech hitlerowskich" - powiedział Miller w środę dziennikarzom w Sejmie.

Jak mówił, za czasów Hitlera obowiązywała w Niemczech zasada, że "nie każda kobieta może mieć męża, ale każda kobieta może mieć dziecko". "Najważniejsze dla III Rzeszy było rodzenie dzieci - niezależnie w jakich warunkach itd. SP wprowadzając ten projekt do Sejmu czerpie natchnienie ze spuścizny Adolfa Hitlera" - ocenił szef SLD.

Posłowie opowiedzieli się w środę za dalszymi pracami nad projektem ustawy autorstwa Solidarnej Polski zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji. 40 posłów PO i 19 posłów PSL zagłosowało przeciwko odrzuceniu tego projektu.

Od redakcji: Trzeba zauważyć, że Leszek Miller manipuluje faktami do granic możliwości. W 1935 r. rząd III Rzeszy wprowadził dopuszczalność aborcji z przyczyn eugenicznych. Czyli właśnie takiej, jakiej projekt SP chce zakazać. To hitlerowskie Niemcy problem osób chorych na Zespół Downa (i nie tylko) rozwiązywały w komorach gazowych. Przykładem niech będzie choćby prowadzona w latach 1939 - 1944 akcja T4, której celem było mordowanie osób niedorozwiniętych psychicznie. Tylko w latach 1940 - 1941 zabito 70 273 chorych i niepełnosprawnych. Wypowiedź Leszka Millera jest kłamstwem. Dziś były premier postuluje "eliminowanie" takich ludzi w łonie matki. Właśnie takie prawo funkcjonowało w III Rzeszy.

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  10.10.2012 14:12

  "Najważniejsze dla III Rzeszy było rodzenie dzieci - niezależnie w jakich warunkach itd." Pan Leszek Miller nie wie i nie rozumie co cytuję ponieważ dla III Rzeszy kobieta nigdy nie była podmiotem ale przedmiotem - instrumentem!, który należało wykorzystywać ponieważ to III Rzesza, Państwo hitlerowskie była podmiotem. Dziecko mozna było zabić i urodzić czyli tak jak jest teraz.  Pan Miller mógłby doinwestować w wiedzę to by wiedział, że to samo mówione nie koniecznie znaczy ten sam sens wypowiedzi. To co twierdziła III Rzesza ma zupełnie inne konotację filozoficzne niż to co głoszą "Obrońcy życia". Między filozofią III Rzesza a filozofią "Obrońców życia"dzieli przepaść. Dla III rzeszy każdy człowiek był instrumentem. Pan Leszek Miller mógły zatroszczyć się o jakiegoś dobrego filozofa to była nie cytował czegoś czego nie rozumie. 

 • gr3
  10.10.2012 19:04
  Dlaczego "zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji", a nie "rozszerzającym ochronę dziecka poczętego"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.