Tysiące demonstrantów udaremniły wiec homoseksualistów

Tysiące antygejowskich demonstrantów okupowały w piątek centrum Tbilisi, udaremniając przeprowadzenie wiecu homoseksualistów z okazji międzynarodowego dnia przeciwko homofobii. Wśród przeciwników wiecu byli prawosławni duchowni.

Policja, nie chcąc dopuścić do zaatakowania homoseksualistów, wywiozła ich autobusami poza centrum miasta.

Demonstranci nieśli plakaty: "Nie chcemy Sodomy i Gomory", "Demokracja nie oznacza niemoralności", "Stop homoseksualnej propagandzie w Gruzji".

"Nie pozwolimy tym chorym ludziom przeprowadzać parady gejów w naszym kraju. To jest przeciwko naszym tradycjom i naszej moralności" - mówiła Żużuna Tawadze, trzymając w ręku pęk pokrzyw, gotowa ich użyć przeciwko gejom.

Ojciec Dawid, prawosławny duchowny, który jest jednym z organizatorów antygejowskiej demonstracji, powiedział, że wiec "obraża tradycję narodu".

Gruzińskie władze dały zielone światło wiecowi, twierdząc, że wszyscy Gruzini, niezależnie od orientacji, mają prawo do wyrażania swych opinii w przestrzeni publicznej.

"Jesteśmy przeciwko propagandzie homoseksualizmu" - powiedział 21-letni student Nikolaj Kiladze. "Jeśli musimy się zgadzać na takie parady, aby zostać członkiem Unii Europejskiej i innych zachodnich organizacji oraz bloków, jestem przeciwny wstąpieniu do nich" - dodał.

W czwartek zwierzchnik gruzińskiego Kościoła Prawosławnego Eliasz II zaapelował do władz, aby nie zgodziły się na wiec gejów, dodając, że jest to "pogwałcenie praw większości i "obraza" dla gruzińskich tradycji.

«« | « | 1 | » | »»
 • paweł45
  18.05.2013 01:09
  Teraz Rosja w 100% wykorzysta sytuacje w chorej Europie i zacznie głośno krytykować promowanie zboczeń na Zachodzie a u siebie wprowadzi (juz wprowadza)zakaz promowania homo,zakaz manifestacji gejowskich itd.W ten sposób zyska sobie sympatię tych narodów które nie dały sie jeszcze zwariować.Na dodatek państwo rosyjskie jest więcej niz przychylne cerkwii prawosławnej a młodzież jest znacznie bardziej zainteresowana wiara niz starsi(co jest ewenementem na całym swiecie).Minie kilka lat a ten kraj stanie sie nam bliższy niz jestesmy sobie teraz wyobrazić.
 • zadowolony
  18.05.2013 01:24

  "Prawdziwi Gruzini" udaremnili demonstracje innych od siebie. Policja wywiozla demonstrantow poza miasto.

  Prawdziwy powod do zadowolenia jest taki ze latwo sobie wyobrazic taka sama sytuacje w Warszawie. "Prawdziwi Polacy" czyli Obroncy Krzyza oraz ci od bejsbola, obie grupy wyznajace faszystowski zamordyzm, ramie w ramie walcza o lepsza przyszlosc dla dzieci i wnukow. Katolicka prasa w ekstazie.

  Kiedzy przyszli po komunistow,
  Nie wstawilem sie za nimi;
  Nie bylem komunista.

  Kidy zamkneli social-demokratow,
  Nie wstawilem sie za nimi;
  Nie bylem social-demokrata.

  Kiedy przyszli po zwiazkowcow,
  Nie wstawilem sie za nimi;
  Nie bylem zwiazkowcem.

  Kiedy przyszli po Zydow,
  Nie wstawilem sie za nimi;
  Nie bylem Zydem.

  Kiedy przyszli po mnie,
  Nie bylo juz nikogo kto moglby sie wstawic 
  za mna.

  Pastor Martin Niemoller

  Przemyslcie to "Prawdziwi Polacy".

   

 • Wiesława
  18.05.2013 02:55
  nienawiść jest zła, wstyd , a komentarze tutaj w większości nadają się do prokuratury.
 • Łukasz
  18.05.2013 12:04
  Brawo, brawo! Miłosierdzie w pełnej krasie. Mokry sen prawicy. Wolność na ustach - totalitaryzm w sercu. Homoseksualiści byli, są i będą. Dajcie im żyć, tego chyba nauczał Jezus.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.