Hotel odmówił przyjęcia dzieci z zespołem Downa

Hotel CaboGata Plaza Suites w hiszpańskiej Almerii odmówił przyjęcia rezerwacji, gdy dowiedział się, że chodzi o grupę dzieci z zespołem Downa. Powód: „bo mogłyby irytować innych gości”.

Wspomniana grupa planowała świętować w hotelu zakończenie roku szkolnego. Gdy odmówiono jej rezerwacji, opiekunowie z organizacji Down Espana zgłosili to do prokuratury jako przejaw dyskryminacji.

Hotel przeprosiło i wycofał się z pierwotnego stanowiska, tłumacząc, że „zaszło nieporozumienie”. Jego szefostwo oświadczyło, że nigdy w 35-letniej historii ośrodka nie odmówił on wstępu osobom z zespołem Downa oraz że były one, są i będą w nim mile widziane.

«« | « | 1 | » | »»
 • ja
  20.05.2013 21:56
  szantaż?
 • Marcin
  21.05.2013 08:22
  To chore, że właściciel nie może odmówić przyjęcia gości i ściga go za to prokuratura.
 • kochana
  21.05.2013 09:23
  Dyskryminowane osoby niepełnosprawne są na każdym kroku.Przykład niewidomi i niedowidzący dostają umowy małym drukiem,gdy domagam się dużego druku słyszę nie ma takiej możliwości bo mamy takie tylko druki i dla kilku osób nie będziemy drukować specjalnie.Później słyszy się trzeba było czytać co się podpisuje.
  Praktycznie więc trzeba załatwiać wszystko
  z kimś lub ufać danej osobie że nasz nie oszukuję.Przykłady dyskryminacji można mnożyć i nie dopiero będąc osobą niepełnosprawną
  lub mając taką osobę w rodzinie można zauważyć to czego się nie dostrzega gdy problem nas nie dotyczy.Osobiście wolę grupę osób z Zespołem Dawna niż tych którzy nie mają umiaru w piciu.
 • Esca
  21.05.2013 17:34
  Trzeba było dodać "Ale to geje z zespołem downa". Wtedy by wpuścili.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.