Podaruj książkę klerykowi

„Chcemy zadbać o dobre przygotowanie kleryków do sakramentu kapłaństwa” – przekonują organizatorzy akcji „Podaruj książkę klerykowi”. Po egzemplarzu „Rozmyślań o życiu kapłańskim” św. Józefa Sebastiana Pelczara klerykom metropolii warszawskiej chce ofiarować Fundacja Dobrych Mediów.

Akcja „Podaruj książkę klerykowi” jest częścią inicjatywy „Różaniec za kleryka”. Fundacja Dobrych Mediów od października ubiegłego roku zachęca do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca w intencji przyszłych księży. „Staramy się również wspierać ich rozwój duchowy w innych formach. W maju odbyła się zbiórka na bursy kapłańskie dla chorych dla sześciu nowo wyświęconych prezbiterów diecezji warszawsko-praskiej” – informuje KAI Michał Osiej z Fundacji Dobrych Mediów.

Książka zrobiła ogromne wrażenie na fundatorze Fundacji Dobrych Mediów – Macieju Gnyszce. „Jego ciągłe zachwyty nad tym dziełem wzięły górę i postanowiliśmy, że będzie to najlepszy upominek dla kleryków. Na dodatek jej tytuł świetnie odnosi się do ich obecnej sytuacji. To była jedna z ulubionych lektur bł. Jana Pawła II, którą polecał do czytania. 'Rozmyślania' to klasyka duchowości, do niedawna była pozycją obowiązkową dla kleryków” – mówi Michał Osiej.

Akcja ma objąć kleryków diecezji tworzących metropolię warszawską: archidiecezji warszawskiej, diecezji płockiej i warszawsko-praskiej. Organizatorzy szacują, że na książki dla ok. 360 alumnów potrzebują blisko 11 tys. złotych.

„Nasza pierwsza inicjatywa – zbiórka na bursy kapłańskie dla chorych objęła tylko diecezję warszawsko-praską. Chcieliśmy sprawdzić czy uda nam się zakończyć ją z powodzeniem na małą skalę. Dzięki Bogu i hojności naszych Darczyńców udało się! Dlatego kolejny pomysł chcieliśmy rozszerzyć o kolejne seminaria. Zobaczymy czy uda nam się również tym razem. Jeśli ponownie nie zawiodą nas nasi Różańcowi Przyjaciele nie wykluczone, że rozszerzymy kolejną inicjatywę już na całą Polskę. Naszym docelowym zamierzeniem jest wspieranie wszystkich kleryków – w całej Polsce” – zapewnia Osiej.

Misją Fundacji Dobrych Mediów jest zbudowanie w Polsce znaczącej sieci, niezależnych i opiniotwórczych mediów katolickich. W ramach swojej działalności Fundacja pomaga znaleźć oraz zorganizować źródła środków, które umożliwią trwałą działalność oraz rozwój konkretnego medium.

Fundacja działa także w interesie samych darczyńców, pomagając spełnić postulowane przez nich cele. Aktualnie prowadzi projekty: ww.RozaniecZaKleryka.pl, Bank Słuchaczy Radia Warszawa, Klub Dobrze Nastawionych dla RDN Tarnów i Nowy Sącz, SklepPatrioty.pl oraz www.ratujmyroja.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • sonniger
  07.08.2013 12:32
  @mnj

  Ano dlatego, ze kapłanów nam bardziej potrzeba od swieckich teologów...którymi rynek już jest nasycony i pracy dla nich ni ma.
 • kpl
  07.08.2013 17:27
  Wszystko pięknie, ale -wg mnie ks. z blisko 20-letnim stażem pracującym za granicą PL- klerykom powinno się dawać książki kucharskie i jeszcze jakąś publikację pt. "Jak uniknąć szoku znalazłwszy się we wspólnocie nieba po całożyciowej samotności na ziemi".
 • gut
  07.08.2013 17:50

  Ja polecam książkę Benedykta XVI >Kościół - Wspólnota w drodze< Ta pozycja jest nawet obowiązkowa jeśli chodzi o kwestie eklezjalne - to jest bardzo nowoczesna pozycja. Polecam także książkę ks. prof. Tadeusza Guza - jeśli chce się być zorientowanym w naszej rzeczywistości wiodącej. :) I książkę ks. prof. Tadeusza Witczyka i ks. prof. Kudasiewicza >Jezus i Ewangelie w ogniu dyskusji< jeśli chce się być obytym w problematyce biblii i apologetyce. Te wszystkie pozycje są bardzo bardzo nowoczesne nie mające '''zbutwienia''' a odpowiadające na nasze '''tu i teraz.''' Pa! :-))))))

 • Savonarola
  08.08.2013 02:34
  Chetnie podaruje klerykom ksiazke telefoniczna.Natomiast ta ksiazka,ktora przez reszte zycia wielu klerykow studiowac bedzie z duza uwaga bedzie zapewne ksiazeczka oszczednosciowa PKO.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.