Dziennikarka wzięła ślub na pielgrzymce

Pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej dotarli na Jasną Górę. Ich trasa wyniosła od 317 do 421 kilometrów, pierwsze grupy wyruszyły już 30 lipca. W drodze było 630. Jedna z dziennikarek, relacjonujących pielgrzymkę dla katolickiej rozgłośni radiowej, w czasie pielgrzymki zawarła sakrament małżeństwa.

Hasłem pielgrzymki były słowa "Nie lękaj się, wierz tylko!". Pielgrzymi realizowali program zogniskowany wokół głównych prawd wiary na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Pielgrzymom na trasie, swoją modlitwą i umartwieniem, towarzyszyła też w parafiach diecezji, grupa pielgrzymów duchowych.

Pielgrzymów żegnał w Drohiczynie a dziś witał na Jasnej Górze biskup Antoni Dydycz. Eucharystii na szczycie jasnogórskim przewodniczył nowy biskup rzeszowski Jan Wątroba, który także wygłosił homilię, w której podkreślił konieczność spoglądania w Roku Wiary na otaczający świat oczami Maryi, skierowanymi w kierunku nieba.

W czasie pielgrzymki, korespondentka Katolickiego Radia Podlasie - Katarzyna Łukaszewicz zawarła sakrament małżeństwa z Krystianem Witkiewiczem, posługującym od wielu lat w służbach pielgrzymkowych.

Wśród pątników przeważali ludzie młodzi. Najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki był Krzysztof Drużba, liczący 3 lata, zaś najstarszym - Antoni Rybałtowski liczący 89 lat. W drohiczyńskiej pielgrzymce uczestniczyła także grupa 10 pątników z Rosji ze swym duszpasterzem, ks. Danielem Radziszewskim.

Przeczytaj też:

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg