HIV u młodych mężczyzn szerzy się przez homoseks

Amerykańska rządowa agenda epidemiologiczna (CDC) opublikowała statystyki, dotyczące dróg zakażeń młodych mężczyzn wirusem HIV. Wynika z nich, że prawie wszystkie zakażenia nastąpiły wskutek współżycia homoseksualnego.

W grupie młodzieży od 13 do 19 lat odsetek ten wyniósł 92,8 proc., przy czym kolejne 2,1 proc. przypadków to zakażenia mające związek zarówno z przyjmowaniem narkotyków, jak i praktykami homoseksualnymi. 1,9 proc. zakażeń dokonało się wyłącznie poprzez przyjęcie zastrzyku z narkotykiem, a 3,7 proc. to zakażenia wskutek kontaktu seksualnego mężczyzny i kobiety. Pełna liczba zakażonych w tej grupie wiekowej w 2011 r. wyniosła 1794.

W grupie od 20 do 24 lat odsetek zakażeń HIV wskutek kontaktu homoseksualnego wyniósł 90,8 proc. Zakażenia, które mogły być spowodowane zarówno praktykami homoseksualnymi, jak i zastrzykiem z narkotykiem – 3,3 proc. Zakażenie wyłącznie przez zastrzyki z narkotykami – 1,7 proc. Zakażenia wskutek kontaktu heteroseksualnego – 4,2 proc. Ogólna liczba zakażonych w tej grupie wiekowej to 6998.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama