Biedny jak dziecko w Polsce

Ponad pół miliona dzieci w Polsce nie dojada, bo ich rodziców nie stać, by "zapewnić im przynajmniej w co drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego" - wynika z publikacji GUS, którą cytuje "Rzeczpospolita".

Dane zawarte w opracowaniu "Warunki życia rodzin w Polsce" są zatrważające - czytamy w gazecie. M.in. 450 tys. dzieci nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup. Z powodu biedy 530 tys. dzieci nie chodzi do specjalistów, a blisko 600 tys. do dentysty.

Ogółem na 8,9 mln dzieci w wieku 0-24 lata "na utrzymaniu" w niedostatku lub biedzie żyje 1,4 mln.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • goscimira
  03.02.2014 07:40
  A kierujący się miłością i humanitarnym podejściem do człowieka nasz miłosierny (nie}rząd w ramach pomocy najuboższym postanowił opodatkować nawet ofiarowane z serca skórki chleba.
  Gratuluję miłosierdzia. PO waszych owocach was widać.
 • roza
  03.02.2014 10:45
  Ale księża głodni nie chodzą !

  Budujemy pomniki nawet tym, którzy ich nie chcieli ! Ot Hipokryzja !
 • Savonarola
  06.02.2014 23:38
  Dzieci mamy w Polsce biedne,ale za to Kosciol mamy bogaty i duszpasterzy wypasionych.Statystycznie wszystko OK.Rzad wspera Kosciol kolejnymi dotacjami i jednoczesnie dziwi sie,ze Polki nie chca rodzic dzieci.Za to w Angli ludziom zyje sie dobrze,Polki rodza jak Hinduski,a Kosciol katolicki nie odgrywa zadnej roli,jest skromny i nie tak pewny siebie jak w Polsce.
 • bb
  02.03.2014 11:15
  Czy jest jakaś organizacja która zbiera datki na te dzieci?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.