Szef Mozilli zmuszony do rezygnacji

Mianowany niedawno szef Mozilli Brendan Eich zrezygnował ze swej funkcji. To skutek nagonki na niego, rozpętanej po tym, jak wyszło na jaw, że 6 lat temu dał tysiąc dolarów na kampanię na rzecz wpisania do konstytucji Kalifornii zakazu legalizacji "małżeństw" homoseksualnych.

Współzałożyciel Mozilli i twórca JavaScriptu, podstawowego języka programowania przeglądarek, znalazł się pod silną presją. Wytrzymał tydzień. Z początku utrzymywał, że nie zamierza rezygnować, bo potrafi najlepiej wykonać to, co powinien zrobić szef Mozilli, a jego prywatne poglądy nie mają znaczenia dla kierowania firmą (jakoś przez 6 lat, które minęły od darowizny nikt nie zarzucał mu, że jako szef pionu technicznego skrzywdził jakiegokolwiek homoseksualistę). W końcu jednak Eich sam odszedł z fotela prezesa i w ogóle z zarządu Mozilli (zarówno fundacji, jak i należącej do niej korporacji).

Obwieszczający to wpis na oficjalnym blogu Mozilli pełen był deklaracji otwartości firmy na wszelką różnorodność...

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.