Rząd zwleka z Kartą Dużych Rodzin

Gminy miały już wydawać pierwsze Karty Dużej Rodziny, ale resort finansów i MSW opóźniają ich wprowadzenie, twierdzi "Rzeczpospolita".

W efekcie przygotowane przez Ministerstwo Pracy projekty uchwały i rozporządzenia, które rząd miał przyjąć 25 marca - a na ich podstawie właśnie teraz gminy miały wydawać pierwsze karty - oddalają się w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Wątpliwości MSW budzą "kwestie związane z bezpieczeństwem systemu wydawania kart", a resort finansów wskazuje, że Ministerstwo Pracy musi przedstawić taki plan sfinansowania karty, który nie naruszy budżetu na 2014 r.

- Najbliższy realny termin, gdy dokumentami zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów, to początek maja, powiedziała gazecie osoba zbliżona do resortu pracy.

«« | « | 1 | » | »»
 • Hannaonline84
  15.04.2014 13:46
  Ciekawe, że wprowadzając dofinansowanie do metody in vitro nie mieli żadnych oporów choć nie było przygotowane wszystko jak trzeba.
  Teraz mają jakieś "ale".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.