Prof. Chazan wyrzucony. Skomentował to

Dyrektor departamentu ze stołecznego ratusza wręczył prof. Bogdanowi Chazanowi zwolnienie z funkcji dyrektora szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

- Przyjąłem to z zaskoczeniem, żalem, niesmakiem i smutkiem, ponieważ nie uważam, abym zasłużył na jakąkolwiek karę. A jeśli były jakieś niewielkie nieprawidłowości, to kara wyrzucenia z pracy nieproporcjonalna do winy - powiedział serwisowi gosc.pl prof. Chazan.

Dodał, że odwoła się od tej decyzji do sądu pracy.

Stwierdził, że nawet jeśli prawo stanie po jego stronie i Trybunał Konstytucyjny uzna, że klauzula sumienia w obecnym kształcie (jeśli nie chcesz zabić nienarodzonego, to musisz wskazać tego, który to zrobi), jest niezgodna z Konstytucją, to on na stanowisko szefa szpitala już nie wróci.

- Szpital będzie miał wtedy innego, z pewnością bardzo dobrego dyrektora - stwierdził z elegancją prof. Chazan, choć - jak przyznał - nie wie, kto będzie jego następcą.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest na urlopie. Pierwotnie profesor zaproszony był do ratusza na godz. 15.00. na spotkanie z wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem. Ostatecznie do wręczenia zwolnienia doszło wcześniej, a dokonał tego urzędnik niższej rangi. Niezależnie od tego, spotkanie profesora z wiceprezydentem ma się jeszcze odbyć (wideotransmisja z wydarzeń przed ratuszem w okienku poniżej).

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Pedro
  22.07.2014 13:31
  Chciałbym poruszyć jeszcze jeden aspekt. Od kilku miesięcy coraz częściej w polskich szpitalach umierają noworodki, lub matki. Niby wszystko dobrze, ciąża książkowa, matka zdrowa, dziecko zdrowe a poród kończy się śmiercią matki bądź dziecka. Tam nikt nie interweniuje, nie wysyła się 4 komisji, nie nakłada kary pieniężnej na szpital, nie wywala lekarza, nie grozi odebraniem praw do leczenia.
 • Bebilo333
  22.07.2014 23:32
  Szanowny Panie Profesorze,

  Jestem lekarzem I wiem ile prace I trudu trzeba wlozyc na co dzien aby zostac dobrym lekarzem I tym bardziej dobrym Profesorem!Przykro mi bardzo, za to co panu sie spotkalo ale I zapewny Pan Profesor wie ze my jestesmy cywilizacja ewolujaca sie, jestesmy ciagle dziecmi Bozymi, wypelniajacymi wiele bledow na co dzien, bo nie doroslismy sie jeszcze do tego etapu abysmy postepowali prawidlowo jak Pan Bog przekazal! Dekalog jest ciagle aktualny jakby wczoraj jeszcze byl napisany! Widocznie tepa z tego czlowieka istota! Napewno kiedys wydoroslemy bo nasza ewolucja ciagle trwa ale teraz mozemy tylko powiedziec: Boze wybac im bo ( te dzieci) nie wiedza co czynia!
 • saherb
  23.07.2014 10:52
  A ja się pytam, gdzie są wszyscy pracownicy szpitala Św. Rodziny? Dlaczego nie bronią swojego dyrektora, a robią to ZA NICH przypadkowi ludzie ze środowisk pro life, którzy się "skrzyknęli"? Czy pracownicy szpitala przypadkiem ze strachu przed szykanami wolą "siedzieć cicho"? Myślę, że to zadanie dla redaktorów GN i domagam się wyjaśnienia postawy pracowników szpitala oraz relacji "z frontu" na tutejszych łamach.
 • MacBlacker
  24.07.2014 05:37
  Gronkiewicz-Waltz dokonała linczu w stylu stalinowkich czystek. Wyrazy szczerej pogardy dla tej pani, oraz ubolewania nad głupotą warszawiaków którzy ją wybrali.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.