Szef "Ordo Iuris" o nominacji min. Fuszary

- Po nowej pełnomocnik można się spodziewać propagowania feministycznego sposobu widzenia rzeczywistości i zaostrzenia kursu w tej dziedzinie - uważa prof. Aleksander Stępkowski, prawnik z Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".

Komentuje on ogłoszoną 22 lipca nominację prof. Małgorzaty Fuszary na pełnomocniczkę rządu ds. równego traktowania.

Oto tekst komentarza prof. Aleksandra Stępkowskiego:

Prof. Małgorzata Fuszara jest osobą od lat głęboko zaangażowaną w upowszechnianie feministycznego sposobu spoglądania na rzeczywistość. Niewątpliwie można po niej się spodziewać działań propagujących to stanowisko światopoglądowe i znacznie wykraczających, tak jak to miało miejsce dotychczas, poza przewidziany prawem europejskim zakres zadań organu odpowiedzialnego za problematykę antydyskryminacyjną.

Dodatkowo techniczne kompetencje i biegłość Pani Profesor w tym obszarze każą spodziewać się zaostrzenia kursu. Myślę, że integralność i poszanowanie konstytucyjnych praw rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z ich przekonaniami, podobnie jak zasada bezstronności światopoglądowej państwa, wymagać będą teraz jeszcze większej troski ze strony społeczeństwa obywatelskiego niż za kadencji poprzedniej pani pełnomocnik. Również przedsiębiorcy mogą się obawiać w większym stopniu rządowego poparcia dla ograniczeń wolności umów i swobody gospodarczej przewidzianych w nowelizacji prawa antydyskryminacyjnego, która jest obecnie przedmiotem prac w Sejmie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Obserwator
  23.07.2014 14:08
  Dobrze, że jest organizacja, która zna się na rzeczy i przekazuje społeczeństwu prawdę o tym co się dzieje.

  Ordo Iuris, macie moje wsparcie.
 • Polak Katolik
  23.07.2014 16:13
  Dokładnie, Ordo Iuris to jedyna rzetelna organizacja, która działa dla dobra społeczeństwa. Też ich wspieram co miesiąc płacąc na Fundacje IO bo widze ich prace i mam świadomość, że to kasa dobrze wykorzystana.

  Dzięki Ordo, oby tak dalej!
 • jurek
  23.07.2014 18:02
  Oczywiście - jak każdy mężczyzna uważa Pan, iż najlepsze i godne uwagi jest jedynie "męskie" (w przeciwieństwie do feministycznego) oglądanie rzeczywistości.
 • MacBlacker
  24.07.2014 18:26
  Gender hunwejbinka - to kand datka do psychiatryka, nie na stanowiska rządowe.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.