Krajowa Rada Katolików Świeckich przeciw homospotowi

Kategoryczny sprzeciw wobec emisji spotu promującego instytucjonalizację związków homoseksualnych "Najbliżsi obcy" wyraziła Krajowa Rada Katolików Świeckich.

W liście do prezesa Telewizji Polskiej zwraca uwagę, że prawdziwym celem kampanii organizowanych pod hasłem „zrównania praw gejów i lesbijek” jest umożliwianie im zawierania małżeństw i adopcji dzieci. Ponadto zdaniem Rady spot, który ma być emitowany w kilku kanałach TVP, promuje polityczne pomysły konkretnego polityka – Roberta Biedronia, prezesa Kampanii przeciw Homofobii.

Publikujemy treść udostępnionego KAI listu do prezesa TVP:

Warszawa, 27 października 2014 r.

Szanowny Pan Prezes
Juliusz Braun
Telewizja Polska SA.
Warszawa

Szanowny Panie Prezesie,

Krajowa Rada Katolików Świeckich pragnie wyrazić swój kategoryczny sprzeciw wobec emisji spotu promującego instytucjonalizację związków homoseksualnych "Najbliżsi obcy", która ma być realizowana w kilku kanałach TVP. Jest to inicjatywa Kampanii Przeciw Homofobii, zaś spot ma być pokazywany w ramach darmowego czasu antenowego dla organizacji pożytku publicznego.

Promocja związków homoseksualnych, „ocieplenie” ich wizerunku, łamie nie tylko Ustawę o radiofonii i telewizji z 1992 r., która nakazuje respektowanie wartości chrześcijańskich, ale kładzie podwaliny pod podważenie w przyszłości ładu konstytucyjnego RP. Jest to pierwszy etap na drodze do wprowadzenia małżeństw jednopłciowych. W krajach, w których zalegalizowano związki partnerskie, te same środowiska, które o nie walczyły, zgłaszają postulaty dalszej „walki z dyskryminacją”, żądając uznania, że małżeństwo może obejmować większą ilość osób i nie musi się odznaczać cechą trwałości.

Analiza taktyki, która do tego prowadzi w innych krajach europejskich, daje pewność, że w sposób identyczny będzie ona obecnie realizowana w Polsce. W żadnym kraju, który zalegalizował związku partnerskie ustanawiające wspólnotę majątkową, dziedziczenie czy ułatwienia w opiece nad chorym partnerem, nie poprzestano na tym. Niezwłocznie po osiągnięciu tego celu wszczynano batalię o kolejny cel – realizację postulatów „małżeństwa dla wszystkich”. Kampanie te przeprowadza się, mimo że, jak pokazuje praktyka, sami homoseksualiści nie są bardzo zainteresowani formalizowaniem swoich związków – po wprowadzeniu we Francji „obywatelskich umów solidarności” (PACS) umowy takie zawarło jedynie 6 proc. par homoseksualnych, reszta to pary heteroseksualne. Wbrew statystykom wszczyna się jednak kolejne kampanie pod hasłem „zrównania praw gejów i lesbijek”, umożliwiających zawieranie małżeństw i adopcję dzieci.

Emisja sporu „Najbliżsi obcy” świadczy też o bezpośrednim politycznym zaangażowaniu publicznej TV. W Sejmie został złożony projekt instytucjonalizacji związków partnerskich autorstwa Roberta Biedronia, wieloletniego prezesa Kampanii przeciw Homofobii. Emitowanie spotu KPH na ten temat jest ewidentnym promowaniem konkretnych politycznych pomysłów konkretnego polityka.

Dlatego apelujemy do Pana Prezesa o niezwłoczne wycofanie planów emisji spotu "Najbliżsi obcy" i unikanie angażowania publicznej TV w kontrowersyjne akcje reklamowe.

Z poważaniem,
Kazimierz Kryla, prezes Krajowej Rady Katolików Świeckich

***

Krajowa Rada Katolików Świeckich została utworzona decyzją Konferencji Episkopatu Polski 25 sierpnia 1994 r. Celem Rady jest pogłębienie formacji duchowej i intelektualnej katolików świeckich, pobudzenie ich apostolskiej aktywności w Kościele i świecie, kształtowanie odpowiedzialności, chrześcijańskiego ducha jedności i dialogu we wspólnocie kościelnej, zwłaszcza pomiędzy różnymi ugrupowaniami katolickimi oraz w całym pluralistycznym społeczeństwie, a także promocja inicjatyw pastoralnych Konferencji Episkopatu Polski i troska o harmonijną współpracę zrzeszeń katolików świeckich oraz realizacja programów Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Od grudnia 2013 r. KRKŚ działa w odnowionej formule. W jej skład wchodzą przedstawiciele wszystkich 14 polskich metropolii wskazanych przez swoich arcybiskupów. Asystentem Rady jest metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

«« | « | 1 | » | »»
 • Sens
  27.10.2014 17:02
  Hipokryzja katolicka
 • gkur
  28.10.2014 11:31
  Zrzeszone oszołomstwo katolickie protestuje przeciwko "homospotowi"? Ilu obywateli podpisze ten, czy inny apel? Ilu będzie protestowało pod siedzibą KRRiT? Garstka! Garstka, bo większość normalnie myślących (i czujących) obywateli nie widzi w tym żadnego zgorszenia. Społeczeństwo normalnieje, cywilizuje się, otwiera się na świat i traktuje was - wyzutych z empatii politykierów, kościelnych klakierów i głupich homofobów - jak oszołomstwo. Róbcie więcej takich akcji, będziecie mieli odpływ wiernych, a wariaci pokroju księdza Oko będą przemawiali z ambon do kościelnych murów.
 • Katol
  28.10.2014 15:51
  Nikt nie promuje heteroseksualizmu bo to jest normalne, a jak coś jest z inne, sprzeczne z naturą, bo przecież samoistnie bezowocne i w dodatku w mniejszości to potrzebuje reklamy.
  Jak się niepodoba w Polsce Katolickiej to wielce otwarty progrzeszny zachód czy północ Was przyjmie!!!!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.