Rekordowa konfiskata toksycznych bransoletek

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała rekordową liczbę 170 milionów toksycznych gumowych elementów do popularnych bransoletek dla dzieci. W sprowadzonych nielegalnie z Chin artykułach stwierdzono zawartość ftalanów przekraczającą 100 razy dopuszczalne normy.

To największa dotąd we Włoszech konfiskata gumek do kolorowych bransoletek, o których szkodliwości media informują od dłuższego czasu.

Funkcjonariusze policji skarbowej znaleźli niebezpieczne dla zdrowia artykuły dla dzieci, o wartości rynkowej 10 milionów euro, w magazynach i hurtowniach w rejonie Padwy, Wenecji i Treviso. Opakowania pozbawione były jakichkolwiek informacji na temat produktu. Znak certyfikatu bezpieczeństwa został sfałszowany.

Aresztowano Chińczyka-importera, który, jak podkreśla Gwardia Finansowa, odpowiada za zalew włoskiego rynku wysoce toksycznymi artykułami. Ich szkodliwość potwierdziły badania przeprowadzone w laboratorium krajowego Instytutu Bezpieczeństwa Zabawek w Como.

Przy okazji na jaw wyszło, że importer skonfiskowanego towaru zadeklarował w zeszłym roku obroty w wysokości zaledwie 10 euro.

W październiku policja w Mediolanie skonfiskowała 20 milionów podobnych kolorowych gumek, służących do własnoręcznego splatania bransoletek.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.