Rząd nie planuje zmian w ustawach o aborcji i in vitro

Nie ma planów, dotyczących zmian w ustawie o leczeniu niepłodności, zwanej popularnie ustawą o in vitro - podało dziś Ministerstwo Zdrowia. Wczoraj premier Beata Szydło oświadczyła w Radiu Plus, że jej rząd nie planuje obecnie rozpoczynania dyskusji nad sprawami światopoglądowymi, w tym nad aborcją.

Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia przypomina, że rządowy program refundacji in vitro zakończy się 30 czerwca 2016 r. Wcześniej informowano natomiast, że ruszy za to program leczenia niepłodności, oparty na naprotechnologii.

Wczoraj w Radiu Plus premier Szydło stwierdziła, że rząd nie planuje rozpoczynania dyskusji na tematy światopoglądowe. Pytana o kwestię aborcji, odrzekła, że kompromis w tej sprawie nie jest doskonały, ale w kwestii tej należy zachować pewną ostrożność. - Obserwując napięcia społeczne wywoływane przez środowiska przeciwne rządowi – to nie jest dobry moment na rozpoczynanie takiej dyskusji. Nie dlatego, że nie jest to tematem, którego nie warto omawiać, ale przy tych protestach ten kruchy kompromis moglibyśmy zniszczyć - oceniła.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, IN VITRO

 • Stanisław_Miłosz
  23.12.2015 04:12
  @sorcier & @adas:

  Wasza troska o ochronę życia i kondycję wartości chrześcijańskich płynie w głównym nurcie:

  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/12/salon-kokoszkiewicz.jpg?w=249&h=179

 • trup
  23.12.2015 12:10
  po co te lamenty , można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego . To tylko pięć minut dziennie modlitwy .Dlatego tak sobie myślę że ci bulwersujący się - tego dokonali . A rząd jak to rząd (gromada ludzi uważająca że można okladać się w sprawie in vitro a dziecko już poczęte można zabić ( bo to kwestia światopoglądowa ) szkoda tylko że materialne ciało ludzkie odczuwa ból ( bez względu na swoj światopoglą ). pozdrawiam .
 • Fryderyk
  23.12.2015 12:14
  W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest świetny komentarz red. Terlikowskiego na ten temat. Polecam lekturę, szczególnie tym, którzy pomogli wygrać Populistom i Socjalistom.
 • krzyk ciszy
  24.12.2015 00:48
  Zwracam uwagę na słowo "obecnie". Warto by doprecyzować czy chodzi o teraźniejszą awanturę wokół TK i związaną z tym niechęć do PiSu, czy chodzi o inny powód/termin na słowo "obecnie"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.