Obama broni skompromitowanego aborcyjnego giganta

Prezydent USA Barak Obama zawetował ustawę, pozbawiającą organizację Planned Parenthood finansowania ze środków publicznych.

Projekt tego prawa udało się przeprowadzić przez Kongres po tym, jak w zeszłym roku ujawniono serię nagrań, wykonanych ukrytą kamerą, a wskazujących, że kliniki PP prowadziły sprzedaż ciał nienarodzonych dzieci, które zostały w nich zabite. W myśl prawa amerykańskiego, taka działalność jest zabroniona. Wprawdzie największe media unikały pokazywania tych filmów, jednak sprawa i tak zbulwersowała opinię publiczną. Podatnicy mogli np. zobaczyć na YouTube, jak wysoka przedstawicielka organizacji dotowanej z środków publicznych setkami milionów dolarów, opowiada między jedną porcją sałatki a drugą, jak miażdży się ciała dzieci w łonach ich matek, by nie uszkodzić organów, na których zależy potencjalnym nabywcom.

Kongresowa większość (także niektórzy demokraci) uznała, że organizacji, która się tego dopuszcza, należy odciąć dostęp do środków publicznych. Obama zawetował jednak ustawę, która to przewidywała.

Obrońcy życia wskazują na hipokryzję prezydenta, który (dosłownie) ronił łzy nad Amerykanami - ofiarami strzelanin, a jednocześnie bronił organizacji, która zabija rocznie ponad 320 tysięcy nienarodzonych dzieci.

Jednak prezydentura Obamy dobiega końca. Republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan stwierdził, że podobny projekt wróci w przyszłym roku i jeśli w Białym Domu zasiądzie republikański prezydent, to ustawa ta nie zostanie zawetowana, ale wejdzie w życie.

Oto pierwszy z serii filmów, od których zaczęła się afera wokół Planned Parenthood:

The Center for Medical Progress Human Capital - Episode 1: Planned Parenthood's Black Market in Baby Parts

«« | « | 1 | » | »»
 • kochana
  12.01.2016 12:35
  Myślę że w kraju gdzie dopiero w latach 70 ubiegłego wieku zrównano w prawach czarnych z białymi Obama nie powinien krzyczeć o prawo do mordowania tych najbardziej bezbronnych.
 • Gość
  12.01.2016 23:58
  Materiały szkalujące Planned Parenthood, które wywołały całą awanturę zostały "wyprodukowane" przez przeciwników aborcji. Są zmontowane i zawierają kłamliwe pomówienia. Obrona nienarodzonych nie może chyba opierać się na kłamstwie. A może się mylę?
 • MacBlacker
  14.01.2016 21:02
  Strzelać do bandyty jest źle, mordować nienarodzonych jest dobrze.. moralność czerwonego...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.