Para mieszana walczy o związek partnerski

Para wykładowców akademickich z Londynu, Rebecca Steinfeld i Charles Keidan, walczy o prawo zawarcia związku partnerskiego, zarezerwowanego według angielskiego prawa dla homoseksualistów. Ich sprawę od wtorku rozpatruje sąd.

34-latka i 39-latek, rodzice 8-miesięcznego dziecka, złożyli wniosek o zarejestrowanie ich związku w urzędzie dzielnicy Chelsea. Jednak urzędnicy stanu cywilnego odmówili, tłumacząc, że instytucja rejestrowanego związku partnerskiego (tzw. PACS) jest zarezerwowana dla osób homoseksualnych.

"Władze uniemożliwiają nam i tysiącom innych heteroseksualnych par wybranie związku cywilnego. Chcemy to zmienić" - wyjaśniła Rebecca Steinfeld. Jak dodała, "związki partnerskie są instytucją równościową, nowoczesną, która przyznaje niemal te same prawa i obowiązki co małżeństwo, ale bez jego bagażu historycznego, podziału ról i oczekiwań społecznych".

Prawniczka pary uznała, że jest "to oczywisty przykład dyskryminacji", a rząd nie może "usprawiedliwić wykluczenia par heteroseksualnych ze wszystkich praw i zabezpieczeń prawnych, jakie daje związek partnerski". Sprawa trafiła Wysokiego Trybunału (High Court).

Jak poinformowano, ponad 33 tys. par podpisało petycję na rzecz "egalitarnego związku partnerskiego".

Regulacja o związkach partnerskich od 2004 roku daje możliwość zarejestrowania związku homoseksualnym parom. W 2013 roku w Anglii i Walii zalegalizowano małżeństwa homoseksualne, a w Szkocji - w 2014 roku. Natomiast w Irlandii Północnej prawo nie przewiduje takiej możliwości

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.