Słynna obrończyni życia skazana i... wypuszczona

Zakończył się kolejny proces Mary Wagner, kanadyjskiej obrończyni życia, która - nie bacząc na zakazy sądowe - nie rezygnuje z wchodzenia do klinik aborcyjnych w Toronto i przekonywania matek, by nie zabijały swych dzieci.

Jak poinformował goniec.net, Mary została skazana na maksymalną karę 6 miesięcy więzienia, a następnie wypuszczona na wolność, ponieważ każdy z dni odsiedzianych w areszcie w czasie procesu (w sumie 4 i pół miesiąca) zaliczany jest jako 1,5 dnia odbywania kary.

W sądzie obecna była inna wielokrotnie więziona obrończyni życia Linda Gibbons. Jak podaje goniec.net, gdy Mary Wagner weszła na salę, 30-osobowa publiczność powstała. Spotkało się to z ostrą reakcją sędzi, która nakazała wszystkim zająć miejsca, grożąc, że w przeciwnym razie nakaże opuszczenie sali. 

Po uwolnieniu Mary Wagner udała się na Mszę Świętą.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja