Konfederacja Kobiet RP o aborcji

Powinniśmy się zastanowić, co zrobić, by pokazać, że aborcja nie jest żadnym rozwiązaniem; najważniejsze jest wsparcie kobiet, które znalazły się sytuacji wyboru - podkreślają przedstawicielki Konfederacji Kobiet Rzeczpospolitej Polskiej.

W związku z "czarnym" protestem zwolenniczek legalności aborcji przedstawicielki Konfederacji Kobiet Rzeczpospolitej Polskiej zachęcały w poniedziałek do wzięcia udziału w akcji "Kobiety za życiem". Jak podkreślały, większość Polek jest przeciwna aborcji, co pokazuje m.in. liczba kobiet podpisanych pod projektem zaostrzającym przepisy dotyczące przerywania ciąży.

"Jechałam dzisiaj do państwa i specjalnie przez okno autobusu sprawdzałam, czy ten krajobraz będzie czarny, czy kolorowy. I tym, co daje nadzieję, tym, co pokazało mi, że głos 'czarnego protestu' nie jest głosem wszystkich kobiet, było to, że wiele kobiet nie uległo presji, ubrało się kolorowo" - mówiła uczestnicząca w konferencji Małgorzata Terlikowska. Podkreśliła, że ona sama odcina się od całej dyskusji, od "czarnego protestu" z bardzo wielu powodów. "Po pierwsze dlatego, że uważam, że każde ludzkie życie powinno być chronione, ale także dlatego, że nie zgadzam się na język, którego tamta strona używa, żeby o człowieku na najwcześniejszym stopniu rozwoju rozmawiać w sposób wulgarny, uwłaczający jego godności" - dodała.

Zaznaczyła, że "paranoją i absurdem, jest to, iż dzisiaj zastanawiamy się, czy zabijać jakichś ludzi, czy nie zabijać". "Dzisiaj powinniśmy się zastanowić, co zrobić, żeby tych ludzi uchronić, by pokazać, że aborcja nie jest żadnym rozwiązaniem" - podkreśliła.

Także inne uczestniczki briefingu mówiły, że najważniejsze jest wsparcie kobiet, matek, które znalazły się sytuacji wyboru, czyli np. zastanawiają się, czy urodzić dziecko z gwałtu lub obciążone poważnymi wadami genetycznymi. Jak podkreślały, wszystkie kobiety chcą żyć w świecie wolnym od aborcji, która jest piekłem dla nich i dla dzieci, a "państwo powinno oferować pomoc, a nie śmierć".

Małgorzata Owczarska z Konfederacji Kobiet RP podkreśliła, że w krytykowanym m.in. przez środowiska kobiece i lekarzy projekcie zaostrzającym przepisy aborcyjne jest zapis zobowiązujący władze centralne i samorządowe do zapewnienie pomocy m.in. rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Dodała, że obecnie są przygotowywane projekty zmian w ustawach i rozporządzenia dotyczące np. opieki hospicyjnej, pomocy psychologicznej dla kobiet, systemu zasiłkowego oraz dostępności rehabilitacji.

"W tej chwili, żeby dostać zasiłek, trzeba zrezygnować z pracy zawodowej, czyli de facto rodzina staje w sytuacji, że i tak będzie musiała egzystować na granicy ubóstwa, bo wiadomo, że opieka nad dzieckiem chorym wymaga dużo nakładów finansowych. Uważam, że to jest niesprawiedliwe, że potrzebny jest lepszy system zasiłkowania, ale prace nad tym muszą zostać wykonane przede wszystkim w odpowiednich ministerstwach" - dodała. Owczarska poinformowała także, że przygotowywane są rozwiązania mające na celu usprawnienie adopcji dzieci - zgodnie z nimi procedura mogłaby się zacząć miesiąc przed narodzeniem i zakończyć miesiąc po.

Inna z uczestniczek konferencji Małgorzata Borkowska dodała, że proponowane w projekcie "Stop Aborcji" zmiany prawne mają w stosunku do kobiet pełnić funkcję pedagogiczną i przypominać im, że "nie powinny decydować pod wpływem lęku". Jak zaznaczyła, kobieta ma prawo się bać, że "nie da rady pokochać dziecka z gwałtu czy chorego, ale pod wpływem lęku decyduje się źle".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Gość
  03.10.2016 19:32
  Tu już panie mają lepsze podejście.
  Tylko "zmiany prawne mają w stosunku do kobiet pełnić funkcję pedagogiczną i przypominać im, że "nie powinny decydować pod wpływem lęku"."
  Funkcje pedagogiczne? Decyzje pod wpływem lęku?

  Brak decyzji na skutek lęku jest jeszcze gorszą "decyzją" - myślę o kobietach, które proszą, żeby dać im wybór - no ale "morderczynie", feministki i lewacy nie powinni mieć wyboru - państwo zadecyduje za nie?
  A później to dziecko głęboko chore czy z gwałtu dowie się, że mama "musiała".
 • Anna Panna
  03.10.2016 23:47
  Warszawa płakała dziś nad opętanymi.
 • Gość
  04.10.2016 00:50
  Kobieta za wyjątkiem sytuacji gwałtu ma zawsze wybór - wstrzemięźliwość. Jeśli nauczymy wszystkich szacunku do drugiego człowieka nie będzie z tym problemów. Dziwi mnie wulgarny język tych "czarnych dam" - przecież niechciane dzieci to w połowie też kobiety więc dlaczego je poniżają już na starcie ?
 • trzinaalli
  04.10.2016 08:29
  Nie rozumiem tutaj zdania "kobiety, które znalazły się sytuacji wyboru". Kobieta w ciąży nie ma wyboru i MUSI urodzić. Ponadto nie rozumiem, że tego zwrotu używają środowiska katolickie, które przejęły ten fałszywy zwrot od środowisk morderców. "Wybór" to ma kierowca, który może jechać autostradą lub którąś z dróg krajowych/wojewódzkich, a nie kobieta w ciąży.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.