Cierpią

Dzieci adoptowane przez związki homoseksualne częściej podejmują próby samobójcze - przytacza wyniki badań naukowych Nasz Dziennik.

Dzieci wychowywane przez osoby żyjące w układach homoseksualnych wykazują większy poziom stresu i częściej podejmują próby targnięcia się na własne życie - wynika z badań naukowców z meksykańskiego Instytutu Badań nad Orientacją Seksualną. Raport ze swoich prac przedstawili na międzynarodowym sympozjum nt.: "Homoseksualna adopcja: co odkryła nauka?", w stolicy Meksyku.

Jak podkreślają organizatorzy sympozjum, jego celem było dostarczenie danych naukowych na temat homoseksualizmu, adopcji przez układy jednopłciowe i ich wpływu na rozwój dziecka. Profesor George A. Rekers, specjalista od neuropsychiatrii i nauk behawioralnych z Uniwersytetu Południowej Karoliny twierdzi, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki adoptowane przez pary homoseksualne wykazują dużo wyższy poziom stresu, nawet w porównaniu z dziećmi, które zostały osierocone lub porzucone przez rodziców.

- Z różnorodnych badań zawierających zeznania dzieci wychowywanych przez jednopłciowych partnerów wynika, że większość z nich przyznaje się do cierpienia i skrajnych emocji, takich jak strach, niepokój, lęk, wstyd i złość z powodu prób ukrycia homoseksualizmu ojca lub matki przed przyjaciółmi lub bliskimi - stwierdził prof. Rekers. W odniesieniu do kwestii związków jednopłciowych, cytowani przez Catholic News Agency naukowcy podkreślali, że są one znacznie mniej stabilne i trwają przeciętnie zdecydowanie krócej niż tradycyjne małżeństwa zawierane między kobietą a mężczyzną. Oznacza to, że domy, w których żyją dwie osoby homoseksualne, stwarzają ogromne ryzyko dla adoptowanych dzieci.

Do spotkania naukowców doszło tuż po tym, jak parlament miasta Meksyk zezwolił żyjącym ze sobą homoseksualistom na adopcję. Badania prof. Rekersa zaprezentowane w trakcie sympozjum, pozwoliły już wcześniej na doprowadzenie do zmian w prawie stanu Floryda, gdzie zakazano adopcji związkom jednopłciowym.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama