Cierpią

Dzieci adoptowane przez związki homoseksualne częściej podejmują próby samobójcze - przytacza wyniki badań naukowych Nasz Dziennik.

Dzieci wychowywane przez osoby żyjące w układach homoseksualnych wykazują większy poziom stresu i częściej podejmują próby targnięcia się na własne życie - wynika z badań naukowców z meksykańskiego Instytutu Badań nad Orientacją Seksualną. Raport ze swoich prac przedstawili na międzynarodowym sympozjum nt.: "Homoseksualna adopcja: co odkryła nauka?", w stolicy Meksyku.

Jak podkreślają organizatorzy sympozjum, jego celem było dostarczenie danych naukowych na temat homoseksualizmu, adopcji przez układy jednopłciowe i ich wpływu na rozwój dziecka. Profesor George A. Rekers, specjalista od neuropsychiatrii i nauk behawioralnych z Uniwersytetu Południowej Karoliny twierdzi, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki adoptowane przez pary homoseksualne wykazują dużo wyższy poziom stresu, nawet w porównaniu z dziećmi, które zostały osierocone lub porzucone przez rodziców.

- Z różnorodnych badań zawierających zeznania dzieci wychowywanych przez jednopłciowych partnerów wynika, że większość z nich przyznaje się do cierpienia i skrajnych emocji, takich jak strach, niepokój, lęk, wstyd i złość z powodu prób ukrycia homoseksualizmu ojca lub matki przed przyjaciółmi lub bliskimi - stwierdził prof. Rekers. W odniesieniu do kwestii związków jednopłciowych, cytowani przez Catholic News Agency naukowcy podkreślali, że są one znacznie mniej stabilne i trwają przeciętnie zdecydowanie krócej niż tradycyjne małżeństwa zawierane między kobietą a mężczyzną. Oznacza to, że domy, w których żyją dwie osoby homoseksualne, stwarzają ogromne ryzyko dla adoptowanych dzieci.

Do spotkania naukowców doszło tuż po tym, jak parlament miasta Meksyk zezwolił żyjącym ze sobą homoseksualistom na adopcję. Badania prof. Rekersa zaprezentowane w trakcie sympozjum, pozwoliły już wcześniej na doprowadzenie do zmian w prawie stanu Floryda, gdzie zakazano adopcji związkom jednopłciowym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Heteroseksualna kobieta
  04.01.2011 16:48
  Społeczeństwo nie jest jeszcze na to przygotowane. Z pewnością sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby adopcja dzieci przez małżonków tej samej płci byłaby czymś naturalnym, występowałaby częściej. Początki są trudne, jednak z biegiem czasu wszystko się unormuje. To musi być straszne dla dziecka przebywającego w sierocińcu, że nie może przytulić się do rodzica. Wiadomo, że dom (w szerszym tego słowa znaczeniu) zapewnia młodemu człowiekowi nie tylko podstawowe potrzeby, ale także te z wyższego rzędu. Dziecko jest szczęśliwsze kochane, w domu dziecka czuje się samotnie i jest niepewne przyszłości.
  Miejmy więc nadzieję, że wszystko się unormuje, a na to wygląda :)
  Pozdrawiam!
 • Blu
  06.01.2011 00:02
  Pozwolę sobie coś zacytować... ,,Badania pokazały również, że pary homoseksualne chętniej niż normalne rodziny adoptują dzieci chore, kolorowe czy upośledzone umysłowo."


  Trochę mnie zaskoczył sam artykuł, z którego można błędnie wywnioskować, że to homoseksualne małżeństwo odpowiada za nieszczęście tych dzieci (które z pewnością kochają swoich rodziców), a przecież to ataki homofobów narażają malców na stres.

  Bądźmy ludźmi!


 • MOSCARDI
  29.01.2011 18:23
  MOSCARDI
  +Dzieci u tzw. "małżeństwach" homoseksualnych nie będą miały tak dobrze, jak u normalnego małżeństwa. Dzieci uczą się różnych rzeczy od obojga rodziców. Nie nauczą się od pary gejów zachowań kobiety..! Jest to niekorzystne zjawisko. Natomiast problemu by nie było, gdyby homoseksualiści mieli swobodny dostęp do terapii, zamiast do praw im nienależnych.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.