Wymowna data debaty nad zakazem aborcji eugenicznej

21 marca odbędzie się kolejne posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w której ma być procedowany obywatelski projekt #ZatrzymajAborcję, poparty przez ponad 830 tysięcy Polaków.

Data jest wymowna, ponieważ 21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To właśnie ta wada genetyczna jest przyczyną ponad jednej trzeciej wszystkich aborcji eugenicznych w Polsce. Niestety zwłoka w pracach komisji powoduje, że średnio co osiem godzin kolejne niewinne dziecko w okrutny sposób traci życie. Od złożenia projektu w Sejmie 30 listopada 2017 roku aborterzy zabili już ponad 300 bezbronnych maleństw. Odpowiedzialność za zabijane dzieci jest w rękach wszystkich członków komisji, którzy mają możliwość zgłoszenia i przegłosowania wniosku formalnego o dopisanie projektu #ZatrzymajAborcję do harmonogramu prac komisji.

Posłowie muszą wiedzieć, że ich wyborcy chcą dalszego procedowania ustawy #ZatrzymajAborcję. Pod linkiem http://www.twojepetycje.pl można podpisać petycję do członków Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o niezwłoczne podjęcie prac nad ustawą ratującą dzieci niepełnosprawne przed śmiercią z rąk aborterów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • jz63
  20.03.2018 14:53
  Wielka szkoda, że bardzo potrzebna inicjatywa zakazu aborcji eugenicznej nie idzie w parze z inicjatywą pomocy osobom wychowującym chore, upośledzone dzieci. Często taka rodzina jest na utrzymaniu jednego rodzica, bo drugi musi się opiekować dzieckiem, którego leczenie czy rehabilitacja dużo kosztuje. Bez tej pomocy inicjatywa zakazująca aborcji może się zdawać dość nieludzką, jeżeli ktoś zna takie rodziny, a tutaj przecież trzeba pomagać nie tylko urodzić się choremu dziecku, ale i pomagać mu żyć. Kiedyś obiecywała to pani premier Szydło, ale jakoś to upadło.
 • jz63
  20.03.2018 16:09
  Oczywiście, że @TomaszL ma rację. Ale też jest teraz dobra okazja, by o tym mówić i ten problem próbować rozwiązać. Połączenie obu wątków może pomóc zarówno w uzyskaniu pomocy dla dzieci niepełnosprawnych, jak i we wprowadzeniu zakazu aborcji eugenicznej.
 • Kocór
  22.03.2018 10:15
  Debata nie odbyła się!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.