Proaborcyjne prawo przyjęto w Wielki Piątek

W Wielki Piątek parlament Cypru przegłosował zgodę na dokonywanie aborcji do 12. tygodnia życia dziecka bez podania przyczyny i do 19 tygodnia, jeśli dziecko zostało poczęte w następstwie gwałtu. Wcześniej Cypr należał do europejskich krajów o najszerszej ochronie życia dzieci nienarodzonych.

Cypryjscy parlamentarzyści przegłosowali w Wielki Piątek możliwość dokonywania aborcji bez podania przyczyny do 12 tygodnia życia dziecka. Do 19 tygodnia będzie można dokonać aborcji dziecka, poczętego wskutek gwałtu.

Za przyjęciem tego prawa głosowało 33 posłów, 8 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej cypryjskie prawo zezwalało na dokonanie aborcji jedynie w przypadku zagrożenia zdrowia matki, poczęcia w następstwie gwałtu i znacznej deformacji dziecka. Lekarzom, którzy dokonywali aborcji ze względu na inne okoliczności, groziło do 14 lat więzienia.

«« | « | 1 | » | »»
 • Algierczyk
  03.04.2018 15:03
  Cypryjczycy, o ile są chrześcijanami, to są prawosławni. Wielki Piątek będą mieć teraz 6-04-2018. Więc dla nich nie ma to takiego wydźwięku. Jakkolwiek aborcja to morderstwo. Następny krok to wprowadzenie eutanazji dobrowolnej. Potem przymusowej dla osób np powyżej 75 roku życia.
 • mee...
  03.04.2018 15:24
  Nalezy rozrozniac sprawce zabijaja dzieci od wykonawcow...czyli kto jest sprawca, a kto jest narzedziem...ale po nauczaniach, ze od czlowieka wszystko zalezy...sprawca zabijaja dzieci dla wiekszosci jest niereozpoznawalny...jest zakamuflowany. Nawet jak ktos stwierdzi; zabijanie dzieci nie pochodzi z nieba, a od parlamentu tez jest nieswiadom ukrytego sprawcy. Dlatego wielu sie wydaje, ze zakaz zabijania w Polsce jest mozliwy...a nie jest.
 • mee...
  03.04.2018 17:15
  Wbrew swiatu, to kazdy z nas indywidualnie moze dzialac...nie ogladajac sie na rzadzacych zaleznych od swiata...bo coz by im dalo pozwolenie na zabijanie gdy jest sie przeciw. To pozwolenie na zabijanie jednak, ktore od zlego pochodzi wladcy tego swiata, a wiec i wladcy rzadow...staje sie prawem dla tych, ktorzy swiatu ulegli...Dlatego tak go zaciekle bronia.
 • Kasia
  04.04.2018 19:49
  Sprostowanie-Cypryjczycy to w połowie Turcy-czyli islamiści..a w połowie prawosławni..a więc Ci pierwsi nie są chrześcijanami..
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.