Bezcenne malowanie pisanek

Warto dopuszczać dzieci do pracy nad zdobieniem jajek.

Wspólne malowanie wielkanocnych jaj może być wspaniałym czasem spędzonym w rodzinie - uważa Alicja Skrudlik-Pilch, adiunkt w miejskim Muzeum w Kętach na Podbeskidziu. Etnolog, która prowadzi specjalne warsztaty zdobienia pisanek metodą batikową, podkreśla, że integracja z najbliższymi podczas tej pracy jest ważniejsza od artystycznego efektu.

Zdaniem Skrudlik-Pilch warto dopuszczać dzieci do pracy nad zdobieniem jajek.

KAI Mówi Alicja Skrudlik-Pilch (1)


Pani etnolog przypomina jednocześnie, że niezależnie od obfitości wielkanocnego stołu, najważniejsze są rodzina, miłość i pamięć o Zmartwychwstałym Chrystusie.

KAI Mówi Alicja Skrudlik-Pilch (2)


Metoda batikowa zdobienia pisanek polega na namalowaniu za pomocą wosku - najczęściej pszczelego - odpowiedniego wzoru. Można to zrobić, małym gwoździem igłą, szpilką, lub stalówką. Po umoczeniu jajka w barwniku, można usunąć lub pozostawić wosk w miejscach gdzie został nałożony.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PISANKI, RODZINA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.