Prezes TK odpowiada na ponaglenie w sprawie aborcji eugenicznej

Prezes Trybunału konstytucyjnego Julia Przyłębska odpowiedziała na list 79 posłów, którzy upomnieli się o szybsze rozpatrzenie wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności przepisu, pozwalającego na aborcje dzieci chorych i niepełnosprawnych. Jej odpowiedź opublikował na Twitterze dziennikarz "Niedzieli" Artur Stelmasiak. Wniosek w sprawie aborcji eugenicznej leży w Trybunale już ponad rok.

Pani prezes w krótkim liście pisze, że sprawa "jest w toku postępowania merytorycznego". Dodaje, że "gdy na niejawnej naradzie skład orzekający wyznaczy termin rozpoznania ww. wniosku, zostanie on niezwłocznie opublikowany na stronie internetowej Trybunału". Zdaniem Przyłębskiej, "zarówno w tej, jak i w innych sprawach, które są rozpatrywane przez Trybunał Konstytucyjny, nie ma żadnych opóźnień".

Formalnie rzecz biorąc, odpowiedź prezes Przyłębskiej jest zgodna z prawdą, ponieważ prawo nie nakłada na TK terminu rozpatrzenia wniosku. Wcześniej pani prezes mówiła, że w tym przypadku Trybunałowi zajmie to kilka miesięcy. Pojawiły się informacje, że orzeczenie w tej sprawie jest już gotowe.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Tomaszszcz
  07.12.2018 20:04
  Do nicku XJ5 bzdury piszesz widać że nigdy Biblii w ręku nie miałeś ani różańca! 5 NIE ZABIJAJ to też jest w Biblii zapisane , i resztę PRZYKAZAŃ jakie ludzkość otrzymała od Boga, dla żartu one nie są! A co do ugrupowania O Rydzyka poczekajmy około 3tyg tyle rejestracja czasu wymaga i będzie wszystko jasne!
 • gac
  07.12.2018 22:53
  banda faryzeuszy - ten caly PIS to wylacznie obluda i klamstwa a racje ma Cejrowski kiedy mowil ze prezio ma krew na rekach.
 • Kokogut
  08.12.2018 11:51
  Zwolennicy aborcji budują na kłamstwie:
  - zakazy są niepotrzebne bo nie likwidują problemów - błąd logiczny,
  - skoro jestem wolny to mogę zabić innego człowieka - ślepy zaułek liberalnej demokracji.
  - zakazany owoc bardziej smakuje - infantylne myślenie,
  - za złe zachowanie człowieka winny jest Pan Bóg - błąd teologiczny w rozumieniu danej wolności,
  - Panu Bogu nie zależy na człowieku więc wszystko mu jedno czy człowiek wybierze życie - zaprzeczenie boskości stworzenia,
  - rolą Kościoła jest przetrwanie Kościoła bez ataków - błędne rozumienie misji Kościoła,
  - dziecko jest moją własnością więc mam prawo je zabić - relatywizm moralny,
  - i tak jesteśmy źli więc bądźmy jeszcze gorsi - brak Wiary i Nadziei,
  - rolą człowieka jest nic nie robić gdy bezbronnym dzieje się krzywda, wystarczy się modlić, - pseudo człowieczeństwo,
  - inna partia zrobi to lepiej - prowokacyjny żart trolujący,
  - otoczmy matkę miłością, a dziecka nie otaczajmy miłością - logika wielobiegunowa Dremora.
 • mira
  09.12.2018 05:00
  Jak dla mnie zakazy same w sobie nie służa zmniejszeniu liczby zbrodni ale przede wszystkim pomagaja ofiarom (badz ich rodzinom) uzyskać sprawiedliwość oraz pomagaja wyłapać niebezpiecznych osobników aby powstrzymać dalsze zbrodnie. Jeśli morderca chce zabić to i tak zabije i kara go nie zniecheci ale dzieki zakazom jego ofiary (i rodziny) doczekaja sie sprawiedliwości i zostana powsztrzymane inne mordy. W przypadku aborcji ofiara nie otrzymuje sprawiedliwości - kto jest ofiara zreszta, tylko dziecko czy też matka? No i też zakazy nie służa złapaniu niebezpiecznego osobnika bo matka nie bedzie chodzić i wykonywać aborcji na innych tak jak morderca chodzi i morduje. A lekarz bez pacjentek nie bedzie przeprowadzać aborcji. Wiec tak najlepsza jest edukacja i opieka a wszyscy co porównuja zakaz aborcji do zakazu mordu naprawde nie rozumieja podstawowego celu zakazów prawnych (sprawiedliwość dla ofiar oraz wyłapanie niebezpiecznych osobników)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.