Zmarł uczeń ranny w strzelaninie w szkole

Zmarł 18-letni uczeń, który został ranny podczas strzelaniny w szkole średniej w miejscowości Highlands Ranch na południe od Denver w stanie Kolorado - poinformowało we wtorek wieczorem czasu lokalnego biuro szeryfa.

Większość z pozostałych siedmiu rannych uczniów jest w stanie krytycznym.

Władze poinformowały, że we wtorek po południu czasu lokalnego uzbrojeni w pistolety dwaj uczniowie, w tym jeden pełnoletni, wpadli do szkoły i otworzyli ogień, raniąc osiem osób. Obrażenia odnieśli tylko uczniowie. Podczas strzelaniny nie ucierpiał żaden z nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Napastników obezwładniono i aresztowano. Podczas ataku w kompleksie szkolnym przebywało około 1800 uczniów.

Policja, którą wspiera FBI, nie chce się na razie wypowiadać na temat motywu działania sprawców strzelaniny, twierdząc, że jest na to jeszcze za wcześnie, gdyż śledztwo dopiero się zaczęło. Wiadomo, że do tej pory obaj nie byli znani policji.

Biały Dom oświadczył, że prezydent Donald Trump został poinformowany o strzelaninie w szkole w pobliżu Denver i "na bieżąco monitoruje sytuację". "Nasze modlitwy są z ofiarami, członkami rodzin i wszystkimi osobami dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną" - powiedział rzecznik Białego Domu.

Szkoła, w której doszło do strzelaniny, położona jest zaledwie 10 km od miejscowości Littleton, gdzie 20 lat temu w tamtejszym liceum dwaj uczniowie zastrzelili 12 rówieśników i nauczyciela, po czym odebrali sobie życie.

Agencje przypominają także, że przed tygodniem w strzelaninie na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte zginęły dwie osoby, a trzy kolejne odniosły rany. Sprawcą był 22-letni student tej uczelni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.