Marsz "prawicowych hipokrytów"

10 tys. rodziców z dziećmi przeszło ulicami Warszawy w XIV Marszu dla Życia i Rodziny. - Nie pozwolimy krzywdzić naszych dzieci - mówili Rafałowi Trzaskowskiemu, który rano ich obraził.

Marsz pod hasłem: "Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach" rozpoczął się od Mszy św. w bazylice św. Krzyża.

Bogu dzięki, że wyruszycie ulicami Warszawy, by dać wyraz woli ochrony życia, troski o właściwy kształt życia rodzinnego i zaprotestować przeciwko temu, co uderza w życie, rodzinę i wychowanie dzieci. Jako chrześcijanie mamy twardo chodzić po ziemi, ale być zapatrzeni w niebo. Bądźmy budowniczymi cywilizacji miłości, bo tylko ona może zapewnić szczęśliwość naszemu światu - mówił ks. Piotr Rutkowski, przytaczając słowa Jana Pawła II, że "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości".

XIV Marsz dla Życia i Rodziny

Foto Gość DODANE 09.06.2019 AKTUALIZACJA 10.06.2019

XIV Marsz dla Życia i Rodziny

​W marszu, który rozpoczął się przy pomniku Kopernika, wzięło udział ok. 10 tys. osób. Wiele z nich niosło plansze z napisem: "Stop aborcji" oraz "Stop demoralizacji przez seksualizację". Dzień wcześniej Centrum Życia i Rodziny zorganizowało ekspercką konferencję poświęconą skutkom permisywnej, wczesnej edukacji seksualnej. Część prelegentów szła razem z uczestnikami. Wspólnie wznosili okrzyki: "Dzieci skarbem, a nie garbem", "Inka woła do nas z nieba: zachowajmy się jak trzeba", "Nie pozwól nikomu rządzić w twoim domu".

więcej »

Marsz odbył się także w 130 innych polskich miastach.

- Nie zgadzamy się, by prawa rodziców byty deptane. Jeśli władze Warszawy nie wycofają się z planów wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej naszych dzieci, we wrześniu przyjdziemy tu znowu - wołał przed ratuszem przy pl. Bankowym Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny, który przyszedł na marsz z dwoma synami. Przypomniał, że 80 proc. Polaków nie chce obowiązkowej seksedukacji według standardów WHO w szkołach i przedszkolach. - Niech Rafał Trzaskowski nie spłaca politycznych długów kosztem naszych dzieci - dodał.

Zobacz:

Galeria zdjęć z Marszu

Rano prezydent Warszawy określił uczestników Marszu dla Życia i Rodziny "prawicowymi hipokrytami". - Nie jesteśmy hipokrytami. My naprawdę niepokoimy się o kolejne pokolenia. Drżymy o naszą 11-letnią wnuczkę, uczennicę śródmiejskiej szkoły - mówili Krystyna i Stanisław Petri. Sami mają za sobą 48 lat małżeństwa, ale nie pamiętają jeszcze takiego pomieszania pojęć i ataku na wartości.

Podobnie czują Katarzyna i Rafal Mellerowie, którzy na marsz przyszli z 2,5-letnim Wojtusiem. - Katolików spycha się dziś coraz bardziej na margines. Naszą obecnością chcieliśmy dać wsparcie wszystkim, którzy walczą o zdrową rodzinę - mówili, idąc placem Teatralnym.

W marszu, który rozpoczął się przy pomniku Kopernika, wzięło udział ok. 10 tys. osób. Wiele z nich niosło plansze z napisem: "Stop aborcji" oraz "Stop demoralizacji przez seksualizację". Wspólnie wznosili okrzyki: "Dzieci skarbem, a nie garbem", "Inka woła do nas z nieba: zachowajmy się jak trzeba", "Nie pozwól nikomu rządzić w twoim domu". Maszerujący nieśli 100-metrową białoczerwoną flagę.

Dzień wcześniej Centrum Życia i Rodziny zorganizowało ekspercką konferencję poświęconą skutkom permisywnej, wczesnej edukacji seksualnej. Część prelegentów szła razem z uczestnikami.

- Klęska, fiasko edukacji seksualnej przejawia się w  rosnącej liczbie aktywności seksualnej dzieci, rosnącej ilości chorób przenoszonej drogą płciową, rosnącej liczbie przypadków przemocy na tle seksualnym - mówiła prof. Judith Reisman, autor rządowego programu badań w USA nad założeniami edukacji seksualnej autorstwa Kinseya.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Krzysiek
  10.06.2019 19:47
  >>Rano prezydent Warszawy określił uczestników Marszu dla Życia i Rodziny "prawicowymi h...".<<
  Drogi Redaktorze, zapewne dążący do pisania prawdy - POMYŚL, zanim zaczniesz pisać - cytujesz w tekście słowa człowieka, z którym OSOBIŚCIE chyba nie chciałbyś się nawet zadawać.
  DLACZEGO tak łatwo przychodzi Ci pisać w jego kłamliwym języku, nawet jeżeli używasz cudzysłowu.
  Dlaczego, powiela i nagłaśniasz język nienawiści, ludzi, którzy nie mają wartości budowania, lecz lewicowego lżenia, i promowania się kosztem drugiego człowieka.
  Dlaczego ...???
  Nie używasz wulgarnego języka wobec wrogów - DLACZEGO ich parszywy język CYTUJESZ?
 • podam nick
  11.06.2019 08:52
  Ludziska kochane, bierzmy sie do roboty i zbierajmy podpisy pod inicjatywa ustawodawczą " Stop pedofilli"
 • Łucja
  11.06.2019 23:00
  Dane cytowane przez GŁOS ROZSĄDKU mówią ile % kobiet RODZĄCYCH pierwsze dziecko ma poniżej 20 lat w poszczególnych krajach europejskich, nie zaś jaki % nastolatek zachodzi w nieplanowaną ciążę. Dane te nie uwzględniają np. ciąż zakończonych aborcją.
 • GłoS ROZSADKU
  12.06.2019 18:13
  Łucjo, może po prostu podałabyś te właściwe statystyki?
  Ponadto, skąd wiadomo, że ciąża była nieplanowana?
  Jeśli chodzi o aborcję, to jest ona w Polsce oficjalnie praktycznie nie do przeprowadzenia.
  Śmiem twierdzić, że młode dziewczyny, które chcą pozbyć się dziecka, nie będą tego nigdzie zgłaszać, tylko pojadą na zabieg do Czech albo do Niemiec.
  Oczywiście takie działanie nie znajdzie odzwierciedlenia w statystykach.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.