Za 34 dni miałem Cię po raz pierwszy przyjąć. Chcę Ci tylko powiedzieć, że będę czekał

Dzieci z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku szturmują niebo.

"Panie Jezu, jestem ministrantem i brakuje mi bardzo Mszy św., w której mógłbym służyć Ci przy ołtarzu. Uczestnicząc w Mszach przez internet, czuję żal w sercu. Kochany Jezu, oddal od nas pandemię, uzdrów chorych, daj siłę opiece medycznej. Kochany Jezu, ufam Tobie" - pisze Karol z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Inspiracją i zachętą do modlitwy stały się wirtualne rekolekcje dla dzieci, jakie odbyły się w tej parafii na początku Wielkiego Tygodnia. W efekcie katecheci otrzymali na swoje skrzynki mailowe dziesiątki rysunków ilustrujących fragmenty Ewangelii, zdjęć przedstawiających „miejsca spotkania z Bogiem” w uczniowskich domach, filmików, a przede wszystkim ogromną ilość dziecięcych modlitw szturmujących niebo prośbami! O co dzieci proszą? Czym żyją i za czym tęsknią w tych trudnych dniach pandemii?

"Najdroższy Panie Jezu, roztaczający blask Bożego Miłosierdzia, Ty, który w trudnym dla nas czasie dajesz nam Nadzieję. Za 34 dni miałem po raz pierwszy przyjąć Cię do swojego serca, nie wiem, jak będzie... Chcę Ci tylko powiedzieć, że będę czekał i trwał w Twojej Miłości, tak jak Ty czekasz na mnie i mnie miłujesz - pisze uczeń trzeciej klasy.

Jego równolatek Jakub, choć nie może przyjść do kościoła, wie, że Jezus jest z nim. "Kocham Cię i wiem, że jesteś ze mną w tym trudnym czasie. Niebawem przyjmę Cię do swego serca, jestem wzruszony i bardzo szczęśliwy. Kocham Cię" - wyznaje.

Amelka, która także uczęszcza do klasy trzeciej, prosi, by Jezus pozwolił jej rodzinie szczęśliwie i bezpiecznie przeżyć święta Wielkanocne. "A naszym babciom i dziadkom, których w te święta nie zobaczymy, daj zdrowie i siłę, aby mogli przeżyć ten trudny czas" - dodaje.

Za 34 dni miałem Cię po raz pierwszy przyjąć. Chcę Ci tylko powiedzieć, że będę czekał   arch. parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku Rodzeństwo modli się fragmentem Pisma św.

Nikodem z kolei Jezusowi dziękuje za wszystko. "Panie Jezu, dziękuję Ci za moją młodszą siostrę i rodziców, którzy mnie kochają i opiekują się nami, oraz za ten piękny świat, który oglądamy teraz za oknem. Kocham Cię, Jezu, za to wszystko" - modli się pierwszoklasista.

Zosia wdzięczna jest za swoją rodzinę. "Panie Jezu, bardzo Cię kocham i dziękuję Ci za moją rodzinę: mamę, tatę, brata i siostrę. Proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny. Opiekuj się nami i całym światem" - prosi pierwszoklasistka.

Wiele dzieci prosi Jezusa, by pandemia koronawirusa ustała, o opiekę nad wszystkimi ludźmi i pomoc cierpiącym. "Miłosierny Jezu, kocham Cię z całego serca. Proszę Cię o zdrowie dla moich bliskich, o to, aby pandemia koronawirusa ustała i przestała nas zadręczać. Zbawicielu świata, uchroń nas i daj nam siłę w tych trudnych czasach, tak, abyśmy szybko wrócili do szkoły oraz żeby wszystko było tak jak dawniej" - modli się Klara.

Modlitwy te odczytywane były przez kapłanów każdego dnia podczas Mszy św. transmitowanych z kościoła parafialnego o godz. 18 oraz Różańca o 20.30.

Przypominamy także o trwającym cały czas, a zainicjowanym przez parafię pw. Miłosierdzia Bożego - Brzeskim Jerychu. Przez 24 godziny, co godzinę sztafetę modlitwy podejmują kolejne osoby - świeccy, duchowni i siostry zakonne, dorośli i młodzież. Dyżury zostały już rozpisane, ale każdy może dołączyć do modlitwy w wybranej przez siebie godzinie. Swój udział można zgłosić pocztą elektroniczną: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl.

Czytaj także:

 

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Reklama