W intencji życia poczętego

Matka Boża Loretańska jest patronką rodzin, matek oczekujących potomstwa i małżeństw bezdzietnych, a także ludzi w drodze i lotników. W Warszawie będzie świętowała w najbliższą niedzielę, a w poniedziałek - w Loretto k. Wyszkowa.

W parafii Matki Bożej Loretańskiej na Pradze 10 grudnia o 12.30, podczas Sumy odpustowej, zostanie poświęcona kopia obrazu Dziewicy z Dzieciątkiem.

Dzieło przedstawia Matkę Bożą Loretańską z małym Jezusem w otoczeniu dwóch aniołów wskazujących na Jej koronę. W dłoniach trzymają rozwinięte wstęgi z napisami: "In hac Imagine Mariae Victor ero Ioannnes", czyli "W tym obrazie Maryi ja, Jan, zwycięzcą będę" oraz "In hac Imagine Mariae Vinces Ioannes" - "W tym obrazie Maryi zwyciężysz, Janie". Oryginał kilka dni po wiktorii wiedeńskiej został odnaleziony przez hetmana wielkiego koronnego Stanisława Jabłonowskiego i przekazany Janowi III Sobieskiemu. Stał się symbolem zwycięstwa wojsk chrześcijańskich nad armią turecką i od początku był przez króla otoczony kultem. Zawisł w kaplicy zamkowej w Żółkwi, ale ruszał z władcą na jego późniejsze wyprawy. Obecnie jest w posiadaniu Marii Anny i Macieja Radziwiłłów.

10 grudnia w sanktuarium o. Pio na Gocławiu ks. Piotr Bajor odprawi Mszę św. o godz. 18 w intencji lotników, stewardess i pracowników lotnisk. Oprawę muzyczną zapewni zespół wokalno-instrumentalny Wilaw z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Uroczystość uświetni asysta honorowa z Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Warszawie.

Uroczystości w Loretto odbędą się 11 grudnia w poniedziałek. Mszy św. o godz. 18 w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej i u stóp łaskami słynącej figury Pani Loretańskiej będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

- Za każde poczęte życie, o jego ochronę będziemy modlić się w "polskim Loreto". Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by Maryja wypraszała nam dar głębokiego życia wewnętrznego, otwarcia się na słowo Boże i wrażliwość na każde poczęte życie ludzkie - mówi s. Wioletta Aneta Ostrowska.

W uroczystość Matki Bożej Loretańskiej siostry loretanki rozpoczną 9-letnią nowennę przed 100. rocznicą śmierci ich założyciela bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Chcą, by poznanać go bliżej i umocniić osobistąj przyjaźni z błogosławionym orędownikiem w niebie. Temat pierwszego roku nowenny brzmi: "Miłośnik Eucharystii".

W intencji życia poczętego   Maciej Radziwiłł Oryginał obrazu Matki Bożej Loretańskiej z kolekcji Marii Anny i Macieja Radziwiłłów.
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg