Sąd odmówił uznania zmiany płci

Malezyjski sąd odmówił transseksualiście, który przeszedł w Tajlandii pełną operację zmiany płci, oficjalnego uznania tego faktu, orzekając, że płeć jest determinowana przy urodzeniu - poinformował we wtorek prawnik związany ze sprawą.

Są uznał, że operacja zmiany płci, którą 26-letni obywatel Malezji, Ashraf Hafiz Abdul Aziz, przeszedł w 2008 roku, jest jedynie zewnętrzna. Malezyjczyk wystąpił do sądu z wnioskiem o oficjalne uznanie zmiany płci, gdy władze odmówiły uaktualnienia danych w jego dowodzie osobistym.

Operacja zmiany płci jest legalna w zamieszkanej w większości przez muzułmanów Malezji, jednak transseksualiści mają problemy ze zmianą stanu prawnego dotyczącego ich płci.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.