Ile kosztuje wychowanie dzieci?

Wychowanie dziecka do 18. roku życia kosztuje ok. 200 tys. zł - przypomina Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i zapowiada uruchomienie portalu rodzinaliczy.pl, który pokaże, ile kosztują dzieci i co można zrobić, by finanse rodziny na ten cel były bezpieczne.

W poniedziałek UKNF rozpoczął kampanię pod hasłem "Z rodziną trzeba się liczyć".

"Spora część osób - naszych respondentów - deklaruje, że nie potrafi sobie ułożyć budżetu - myśląc o tym, co będzie za trzy, cztery lata, że trzeba będzie wysyłać dziecko np. na tenisa czy obóz naukowy i że trzeba będzie za to płacić. Przeraża ich ta perspektywa" - powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami Anika Ochotnicka z Departamentu Edukacji Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Wyjaśniła, że grupą docelową kampanii są osoby młode, które niedługo będą zakładać rodziny, albo są już młodymi rodzicami lub wkrótce nimi będą.

"Czeka je okres wyrzeczeń, postów, oszczędności, inwestowania i nieustannego myślenia o pieniądzach, (...) będziemy wskazywali, że wszystko można policzyć" - powiedziała Ochotnicka.

Z danych UKNF opartych na zewnętrznych analizach wynika, iż wychowanie dziecka do 18. roku życia kosztuje ok. 200 tys. zł, a dwójki dzieci do 24. roku (ukończenia studiów) - od 300 tys. zł do 340 tys. zł.

UKNF planuje uruchomienie w przyszłym tygodniu portalu rodzinaliczy.pl, na którym znajdą się odpowiedzi na trzy główne typy pytań związanych z budżetami rodzinnymi, które w ostatnich 2,5 latach trafiały do urzędu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.