Książka o aborcji - podręcznikiem?

Ruch Palikota będzie domagał się, by "Dużą książkę o aborcji" Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej wpisano na listę podręczników MEN - powiedział w piątek Janusz Palikot. Sprzeciwia się też temu, że sieć Empik - po nagłośnieniu skandalu przez gosc.pl - przeniosła tę pozycję z działu młodzieżowego do innego.

Na konferencji prasowej w Warszawie polityk poinformował też, że do poniedziałku Ruch wyśle 6 tysięcy maili do Empiku w proteście przeciwko przeniesieniu książki "Duża Książka o aborcji" z działu dla młodzieży "do działu dla osób dorosłych czy działu socjologii".

Jak mówił, chce przekonać się, czy Empik rzeczywiście podjął decyzję o przeniesieniu książki z działu dla młodzieży pod wpływem opinii publicznej wyrażonej w przysyłanych do niego mailach, "czy być może pod wpływem nacisków Kościoła albo jakichś innych czynników niedemokratycznie wybranych w naszym społeczeństwie do pełnienia jakichś funkcji".

Zapowiedział, że jego Ruch będzie domagał się, by książka została wpisana na listę podręczników MEN. Także posłanka Ruchu Palikota Wanda Nowicka mówiła: "Będziemy się domagać od przyszłej minister edukacji, by ta książka znalazła się na liście lektur zalecanych do lekcji edukacji seksualnej w szkołach".

"Książka ta jest znakomitą pozycją, której celem jest, po pierwsze pomóc dziewczętom uchronić się przed zachodzeniem w niechciane ciąże. Fakt, że Empik chce usunąć tę książkę, czy usunął już tę książkę z działu dla młodzieży do działu dla dorosłych jest przejawem ogromnej hipokryzji. Chcąc uchronić młodzież przed tą publikacją, tak naprawdę pozbawia ją możliwości uchronienia się przed gorszym zagrożeniem, jakim jest niechciana ciąża" - mówiła Nowicka.

Palikot zapowiedział ponadto, że w listopadzie jego ugrupowanie zorganizuje w Sejmie "wystawę zdjęć z matkami w ciąży". "Tak, by każdy, to się na ten temat wypowiada, mógł zobaczyć, jak naprawdę wygląda dziecko w ciąży" - dodał.

Na konferencji obecna była także Szczuka. Przekonywała, że "usunięcie książki z działu dla młodzieży jest absurdem, bo ta książka właśnie do młodzieży jest adresowana". Podkreśliła, że współautorka książki Katarzyna Bratkowska jest nauczycielką i wychowawczynią w liceum. "Ja w tym samym liceum parę lat prowadziłam zajęcia" - dodała.

Według Szczuki, książka zawiera "jedynie legalne treści". "Bardzo ściśle podawane informacje, a tam, gdzie podajemy swoje własne opinie, uprzedzamy czytelników, że my sądzimy tak, czy tak" - powiedziała. Podkreśliła, że celem książki jest "danie wsparcia młodym ludziom i ich opiekunom".

 

Od redakcji:

Proponujemy ułożenie nowej listy szkolnych lektur. Na pozycji pierwszej powinno znaleźć się wiekopomne dzieło pt. "Ja Palikot", napisane przez tytułowego bohatera do spółki z Cezarym Michalskim. A jakie są Twoje propozycje? Napisz w komentarzach!

 

Przeczytaj też: Empik usunie skandaliczną książkę z działu dla młodzieży

 

«« | « | 1 | » | »»
 • ewar
  01.11.2011 23:51
  Aborcja = ZABÓJSTWO, czy właśnie tego chcemy uczyć naszą młodzież? To jakaś paranoja żeby taką książkę wciągać na listę podręczników szkolnych !!! Chyba komuś się coś pomyliło...
 • Dawid
  04.11.2011 15:30
  Palikot jest do niczego taka książka musi zostać przeniesiona
 • Michał
  12.11.2011 19:59
  Życie człowieka rozpoczyna się już w momencie poczęcia. To fakt, którego nie da się podważyć. Doskonalmy metody, które służą ochronie życia, a nie szukajmy furtek, służących chodzeniu "na skróty" w życiu (ułatwienie takie jest tylko pozorne, gdyż "co się odwlecze..." - istnieje na szczęście Wyższa Sprawiedliwość, która oceni poczynanie każdego człowieka w rzeczywistości pozaziemskiej). Z moich obserwacji wynika, że faktycznie mamy w życiu do czynienia z błogosławieństwem i/lub przekleństwem określonego działania. Konsekwencje więc spływają często na nas i naszych bliskich jeszcze za naszego tu ziemskiego życia. Kochani, przebudźmy się wreszcie! Spójrzmy na każde wydarzenie naszego życia oczami duchowymi (a więc tymi trwałymi, nieprzemijalnymi).
 • Raf27
  22.11.2011 20:57
  I pomyśleć, że w 2009 Palikot wypowiadał słowa przeciwne do dzisiejszych. Przykry przykład jak można szybko upaść...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.