70 proc. Brytyjczyków nie chce "małżeństw" gejów

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 14.03.2012 09:28

Nie tylko zwierzchnicy chrześcijańscy są przeciwni w Wielkiej Brytanii zapowiedzianej przez rząd redefinicji małżeństwa poprzez rozszerzenie tego pojęcia na związki homoseksualne. Jak pokazały najnowsze wyniki badań opinii publicznej, planom rządu sprzeciwia się 70 procent społeczeństwa.

70 proc. Brytyjczyków nie chce "małżeństw" gejów Guillaume Paumier / CC 2.0

Natomiast aż 80 procent badanych wyraziło przekonanie, że najlepszym środowiskiem dla rozwoju dziecka jest małżeństwo jego naturalnych rodziców. Większość Brytyjczyków toleruje jednak pary gejowskie w postaci związków cywilnych. Nie chcą jedynie, by zrównano je z małżeństwami.

Badania opinii publicznej zostały przeprowadzone na zlecenie ośrodka Catholic Voices, który dba o prawdziwe przedstawianie Kościoła w mediach. Zdaniem Austen Ivereigh, koordynatora tego ośrodka, wyniki badań są wyraźnym sygnałem dla premiera Camerona, że realizując postulaty środowisk gejowskich sprzeciwia się woli społeczeństwa. Brytyjczycy wciąż są przekonani, że małżeństwo kobiety i mężczyzny zasługuje na specjalne przywileje ze strony państwa – podkreśliła Ivereigh.