Nie daj się zagadać

Joanna Kociszewska

www.ruah.wydm.pl/ |

publikacja 27.08.2012 07:00

Jak to zrobić, by zmieścić się w czasie? Co mi ten czas kradnie? Na co muszę go znaleźć, na co niekoniecznie?

Nie daj się zagadać Wydanictwo M Leo Babauta: Skup się. Prosta droga do sukcesu.

Książka Leo Babauty „Skup się. Prosta droga do sukcesu” to poradnik cenny dla tych, którzy ciągle pracują i ciągle się nie wyrabiają. Jak to zrobić, by zmieścić się w czasie? Co mi ten czas kradnie? Na co muszę go znaleźć, na co niekoniecznie?

Żyjemy w świecie, który walczy o naszą uwagę w każdej chwili. Tymczasem nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego i wszystkim się zajmować, wszystkiego zgłębić. Świat mówi: musisz być poinformowany. Nie jest łatwo zadać sobie pytanie: a właściwie dlaczego? Co stracę, jeśli nie będę na bieżąco? Co zyskam? Świat mówi: trzeba być w kontakcie. I znów to samo pytanie: czy na pewno? Zawsze? Ze wszystkimi?

Książka powstała w Stanach Zjednoczonych. Stopień nacisku na bycie poinformowanym i pozostawanie w kontakcie wydaje się być (patrząc z polskiej perspektywy na to, co opisuje autor) dość obłąkany. Nie da się jednak nie zauważyć, że z uporem gonimy świat pod tym względem. Warto się zastanowić, czy jest po co?

Od wielu z nas oczekuje się odpowiedzi na pytanie o cele, plany, zamiary. Co chcę osiągnąć za rok? Pięć lat? Piętnaście? Warto chyba inaczej postawić pytanie i zastanowić się co jest dla mnie ważne? Z czego nie chcę zrezygnować, co ma priorytet?

Gdy już wiem, czego chcę, pora zastanowić się, jak ustawić swoje życie? Jak nie poddać się presji świata, który niekoniecznie pcha mnie tam, gdzie chcę? I tu bardzo może pomóc poradnik Leo Babauty. Proponuje metody zaskakująco proste, wypróbowane we własnym życiu.

Jemu się udało. Może się udać i nam. Zachęcam do lektury!

Leo Babauta: Skup się. Prosta droga do sukcesu. Wydawnictwo M.

 

Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie bez telefonu komórkowego. Kiedy w Polsce pojawiła się telefonia komórkowa (podaj datę)?

18 czerwca 1992 roku telefonia Centertel zaczęła świadczyć usługi telekomunikacyjne. Ponieważ jednak zadałam je dość niejasno, uznawane były także odpowiedzi podające czas pojawiania się PTK Centertel w Polsce, a jest to grudzień 1991 roku.