Charytatywna loteria ślubna

jj

publikacja 03.02.2017 10:01

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina od wielu lat zajmuje się wychowaniem dzieci i młodzieży. Teraz ma plan, by w nietypowy sposób pomóc najmłodszym potrzebującym.

Organizatorzy akcji przekonują, że loteria ślubna to realna pomoc dla konkretnych dzieci Justyna Jarosińska /Foto Gość Organizatorzy akcji przekonują, że loteria ślubna to realna pomoc dla konkretnych dzieci

Kilka dni temu FŚD uruchomiła stronę internetową, dzięki której każda para organizująca wesele może sprawić swym gościom wyjątkowy upominek. – To specjalna, ogólnopolska Charytatywna Fantowa Loteria Ślubna – wyjaśniają pomysłodawcy akcji.

Przyszli małżonkowie w podziękowaniu gościom za przybycie, mogą przygotować dla nich specjalne losy – zdrapki. Wszyscy zaproszeni otrzymując taki prezent biorą udział w loterii, a to znaczy, że maja szansę wygrać atrakcyjne nagrody. – Wyjątkowość naszej akcji polega na tym, że to pierwsza w Polsce loteria ślubna. Takich prezentów goście jeszcze nie otrzymywali. Dla młodej pary to nie tylko wspaniały pomysł na prezent dla gości, ale także możliwość podzielenia się szczęściem z innymi – twierdzi Irena Cherevyk, która wymyśliła tę nietypową loterię.

Każdy wzór losu jest przygotowany specjalnie na uroczystość, według wskazówek zamawiającej pary. Młoda para może wybrać ten wzór, który będzie najbardziej dopasowany do wystroju, czy stylu uroczystości weselnej. Losy można zamówić na stronie loterii www.loteriaslubna.pl. Loterię FŚD wsparło wielu sponsorów. – Mamy do rozdania ponad 200 różnych nagród, są to książki, zestawy kosmetyczne, upominki i sprzęt AGD, a nagroda główna to wysokiej klasy smartfon – podkreśla I. Cherevyk.

Całkowity dochód ze sprzedaży losów przeznaczony jest na fundusz św. Brata Alberta. Z funduszu finansowane jest funkcjonowanie placówek wsparcia dziennego dla dzieci prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od blisko 30 lat prowadzi przy lubelskich parafiach ośrodki wsparcia dziennego dla dzieci w wieku 9-14 lat. Codziennie, około 80 podopiecznych może w nich liczyć na opiekę wychowawców, posiłek, pomoc w nauce i odrabianiu lekcji oraz rozwoju zainteresowań i pasji, podczas zorganizowanych zajęć.