Ada, to wypada

Joanna M. Kociszewska

dodane 08.11.2018 06:00

Kolejna książka dla dziewcząt zawierająca wiele przykładów kobiet, które dokonały w życiu wyborów i osiągnęły sukces.

Ada, to wypada www.znak.com.pl Sylwia Stano, Zofia Karaszewska: "Ada, to wypada". Wydawnictwo Znak Emotikon

Co wypada dziewczynie? Kobiecie? Co jest ważne, na co nie mogę pozwolić? "Ada, to wypada" to kolejna książka dla dziewcząt zawierająca wiele przykładów kobiet, które dokonały w życiu wyborów i osiągnęły sukces. Nie, nie chodzi o to by je naśladować w ich drodze. Raczej w odwadze pójścia swoją drogą, za swoimi marzeniami.

To kolejna książka dla dziewcząt, która idzie wbrew stereotypom. Budowanie w dzieciach własnej wartości, poczucia że mają prawo wybierać, a ich granice powinny być szanowane, zawsze jest ważne. Szkoda może, że robi się to tak wybiórczo, zakładając że chłopcy są takiej świadomości uczeni, a dziewczynkom się tego odmawia... Doprawdy?

Dwadzieścia jeden bohaterek. Nie jest to zbiór wzorów doskonałości, gotowych przykładów do naśladowania. Światopogląd niektórych z nich może budzić słuszny opór. To prawda: książka nie jest o światopoglądzie, tylko o życiowych postawach, a inspiracją do mądrego życia może być każdy. A jednak wolałabym, by niektóre postawy ukazywano za pomocą innych przykładów.

Cóż, wybór autorski. Zapewne wart komentarza ze strony rodziców.

Sylwia Stano, Zofia Karaszewska: "Ada, to wypada". Wydawnictwo Znak Emotikon

 

Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

W którym roku Polki otrzymały prawa wyborcze?

Odpowiedź: w 1918.

Nagrody wylosowali:

Gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się mailowo, a nagrody wyślemy pocztą.

Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.

Tagi: