Komentarze 5
 • Seitz.
  11.12.2018 11:46
  Najprostsza metoda to nie dać dziecku telefonu. Jeśli już dojdzie do tego, że trzeba będzie w pewnym wieku dać telefon to wyłączyć w telefonie internet lub pozbawić gigabajtów. Tak dla dobra dziecka. Bo internet jest rozwijający w takim stopniu jak gry komputerowe czyli prawie wogóle. O wiele bardziej inspirująca do poszukiwań dla dziecka jest nuda, w której dziecko zawsze wymyśli jakąś zabawę (a jużna pewno gdy nie jest samo).
 • Tomaszl
  11.12.2018 13:10
  Smartfon rozumiany jak powyżej obecnie jest już przeżytkiem.
  Owszem pewna forma urządzenia fizycznego pozostanie podobna do obecnego smartfona, ale główną rolą będzie bycie osobistym (faktycznie inteligentnym) asystentem, swoistą niezastąpioną pomocą w życiu. Wystarczy pooglądać filmy nad technologiami, nad którymi obecnie pracują giganci, aby zrozumieć, ze dylemat, czy to dobrze ze dziecko ma dostęp do internetu w smartfonie czy też do czego ma mieć dostęp jest już dyskusja o przeszłości.
  • Seitz.
   11.12.2018 14:03
   Nie każdy pamięta, że telefon służy także do dzwonienia. Jeszcze wciąż. O inteligentnych telefonach słyszy się od lat, a wciąż nie ma powodów by wierzyć, że automatykę zastąpi inteligencja.
 • Kowka
  11.12.2018 13:33
  Kupując dziecku telefon zastanów się co kupisz na następny prezent. Dla mnie to jest słabe rozwiązanie kupowanie tak drogich urządzeń na święta najmłodszym... Rozpieszczenie pociech.
 • no-phone
  11.12.2018 20:57
  Daj małemu smarkfon, a pozbędziesz się dziecka. A ono ciebie - rodzica. Przestaniesz mu być do czegokolwiek potrzebny, a zaczniesz przeszkadzać. Twoje słowa przestaną dla niego cokolwiek znaczyć, liczyć się będzie zdanie i opinia kolegów. Zaczniesz się własnego dziecka bać. Próby wyrwania go z tego wirtualnego świata mogą się skończyć tragicznie, więc pokonany włączysz mu ten internet. Kto chce zobaczyć jak to wygląda, jest film Sala samobójców. Niekupienie smarkfona też nie wchodzi w grę bo koledzy mają i wasza "pociecha" was do tego zmusi. Musieliby tak zdecydować wszyscy rodzice których dzieci mają ze sobą jakiś kontakt. To jest do zrobienia, choć wymagałoby dużej rodzicielskiej mądrości i odpowiedzialności.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.