Komentarze 8
 • Jan
  19.08.2011 09:23
  DDA nie tylko nie potrafią wychować własnych dzieci, ale nie potrafią tworzyć więzi z drugą osobą i tym samym żyć w małżeństwie. DDA często krzywdzą swoich małżonków. Tu jest właśnie największy problem, o którym nie ma mowy w artykule. Małżeństwa w których jedno jest DDA dużo częściej się rozpadają.
 • Michał
  23.08.2011 16:45
  W takim małżeństwie na pewno zabrakło, miłości, wspólnych rozmów i otwartości na problem małżonka. Wspólna praca, modlitwa, rozwiązywanie problemów, pracowanie nad sobą z pewnością pomoże przejść przez życie raz. W końcu to samego Boga prosiliśmy podczas przysięgi o pomoc, a rozejście to żadne rozwiązanie. Poleca wspólnotę Domowego Kościoła, która uczy otwartości na małżonka, wspólny rozmów itd..
 • basia
  27.08.2011 21:21
  Dziennie uczę sie otwierac ,pokazywac moje uczucia i nie jest mi z tym łatwo .Nie potrafie powiedziec do męza ze go kocham czy do dziecka które jest moim całym zyciem .Nie żyje nam sie zle ,dbamy z męzem zeby dać córce to czego my nie moglismy doświadczyć (on tez jest DDA).Niska samoocena , brak wiary w siebie ,tyle marzeń do spełanienia :).aaa czasu brak, bo trzeba nadrabiac uczyc sie miłosci :(
 • Michał
  17.09.2011 14:08
  @Jan, to prawda co piszesz, ale dlatego, że do niedawna nie zajmowano się terapią DDA, a i obecnie mało jest pomocy w tym zakresie. Jeśli DDA nie pracuje nad rozwojem, żyje w schematach, a jedynym wzorcem rodziny jaki zna jest ten z rodzicem alkoholikiem, to oczywiste jest, że nie umie stworzyć zdrowej rodziny. Co nie przekreśla DDA, jako założyciela rodziny. Musi jednak zawsze najpierw odrobić pewną naukę, popracować nad rozwojem, zanim zdecyduje się na stworzenie rodziny.
 • Ewa
  11.02.2012 17:29
  PILUMNUS Terapia on-line dla DDA/DDD

  www.terapiadda.dl.pl
  www.pilumnus.dl.pl
 • oponka
  07.10.2016 11:51
  Kiedy podejmujemy odpowiednie kroki, wszystko może się zmienić. Ja poszłam do Centrum Terapii Wiosenna w Krakowie na terapię dla DDA i widać u mnie duże zmiany.
  • wartosc
   07.11.2016 10:43
   Znam to miejsce, moja siostra tam chodzi właśnie na terapię grupową. Oczywiście, że nie można się poddawać. Nic straconego, zawsze można się podnieść i iść przez życie z podniesionym czołem. centrumterapiiwiosenna.pl
 • ktoś
  31.12.2017 00:03
  pieprzenie...dda to wrażliwość to jest przekleństwo, żyć na tym ziemskim padole wśród niewrażliwych ludzi których stworzył Bóg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg